Bývalý záchranář, dnes invalida, neměl ani na jídlo: Konečně se na něj usmálo štěstí! Také díky vám... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 2. července 2022

Svátek slaví Patricie, zítra Radomír

Bývalý záchranář, dnes invalida, neměl ani na jídlo: Konečně se na něj usmálo štěstí! Také díky vám...

Jiří Zikmund dostal ten nejkrásnější vánoční dárek.
Jiří Zikmund dostal ten nejkrásnější vánoční dárek. (Foto: Aha! - Jiří Krušina)

Až na dno sil si sáhl invalida Jirka Zikmund (50) z Krnova. Bývalý záchranář neměl poslední týdny z čeho žít. Z důchodu sotva zaplatil nájem a léky. Díky dobrým lidem a deníku Aha! bude mít od ledna práci.

Před třemi lety se prakticky utopil ve splavu, přečkal měsíce v komatu, prodělal několik infarktů, přišel o práci, musel prodat dům, opustila ho žena, rodina i část přátel. „Navíc jsem skoro oslepl, přestal se hýbat a ztratil jsem paměť včetně dvou třetin slovní zásoby,“ řekl Zikmund.


Díky deníku Aha! a plavčíkovi Bobu Šárkovi začal bývalý profesionální záchranář letos v létě znovu plavat. Na podzim přišly ale další starosti. „Dostal jsem částečný důchod a vzali mi příspěvek na bydlení. Celá penze padla na nájem. Moc jsem nejedl. Za den třeba dva někdy tři rohlíky,“ posteskl si muž.
Usmálo se štěstí
Začátkem prosince se na něj usmálo štěstí. „V Aha! vyšel článek, že jsem na dně a hledám práci. A přestavte si, že mě vzali do chráněných dílen v Krnově. Budu tam dělat údržbáře a mechanika. Ruce mám pořád zdravé. Po operaci očí i lépe vidím,“ pokračoval Zikmund.
Práce je pro Jirku nejkrásnější dárek posledních let. „Víte, konečně mě bude někdo potřebovat. Konečně budu muset někam chodit a budu potkávat lidi. Navíc si přivydělám k důchodu. Děkuji chráněným dílnám i deníku Aha! za pomoc. Začátkem ledna v šest hodin ráno na mě myslete. Jdu do práce,“ dodal dojatý Jirka Zikmund.

Přečtěte si
marie60
15. 12. 2014 • 21:07

Místo aby baba stála při něm a dodávala mu sílu, tak ho opustí.Tohle bych mužovi nemohla udělat. Přátelé asi taky nebyli ti praví.Je to hnus.

tenerife
15. 12. 2014 • 19:16

Pane Jirko, moc Vám přeji vše jen to nejlepší, doufám, že to špatné už máte za sebou a teď už Vás čekají jen příjemné časy, hodně štěstí.

abvydavatelstvi
15. 12. 2014 • 13:59

Některé ženy ani nejsou ženy... a s chlapem jsou kvůli penězům nebo majetkům.... a když se něco vážného stane... tak tyhle pijavice se se berou a jdou vysavat dalšího nešťastnika ..... Lidské parazity jsou nebezpečnější než ty které v lidech hostuji... Pánovi ať se daří a ať najde i hodnou a slušnou partnerku.... která si ho bude vážit....

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.