Plánovaná obhajoba Kramného: 5 osudných chyb policie!

Špatná práce na místě činu, předání mrtvých těl v mumifikovaném stavu a další pochybení. To všechno jsou chyby egyptské policie, které teď nahrávají Petru Kramnému (35) obviněnému ze zavinění smrti svojí ženy Moniky (†36) a dcery Klárky (†8), z jejichž smrti je obviněn otec rodiny Petr Kramný (35).
Monika a Klárka zemřely v pokoji hotelu Titanic Palace v egyptské Hurghadě v noci na 30. července 2013. Ještě počátkem září se egyptská strana vůbec neobtěžovala poskytnout nějaké konkrétní podrobnosti. Mluvčí ministerstva zahraničí Johana Grohová deníku Aha! tehdy potvrdila, že úřad dosud nemá o průběhu vyšetřování smrti obou Češek ze strany egyptských kriminalistů či prokuratury žádné nové informace. A ty českým vyšetřovatelům chybí stále. Důvod? Práce kriminalistů v Egyptě.
Pochybení nahrávají obhájcům
Kdo si z chyb Egypťanů může mnout ruce, je Petr Kramný. „Obecně bych při takové obhajobě využil právě chyb na egyptské straně. Naše orgány činné v trestním řízení totiž těch důkazů nemohou mít moc,“ tvrdí renomovaný pražský advokát Jan Černý.
Chyba 1.
Policie nemá ucelený spis
České úřady Egypt požádaly o vyšetřovací spis. „Požádali jsme o spisový materiál. Nějaké dokumenty nám byly doručeny,“ řekl státní zástupce Vít Legerský. Zatím jen doufá, že i podruhé policie uspěje. „Uvidíme, zda to pro nás udělají,“ dodal. „Tak jak obtížně bude policie zjišťovat důkazy, které svědčí v neprospěch obviněného, tak složitě bude třeba obstarávat i důkazy, které svědčí v jeho prospěch,“ uvedl právník Oldřich Choděra.
Chyba 2.
Odflákli ohledání místa činu
Nejdřív měl Moniku a Klárku zabít jed, jak tvrdil ředitel egyptské nemocnice. Čeští vyšetřovatelé ale uvedli, že vrah použil elektrický proud. Egyptská policie si zřejmě příliš nelámala hlavu s prohlídku pokoje smrti, ohledání místa činu podle všeho odflákli a případ předali do Česka. „Předpokládám, že se tak stalo z důvodu, že egyptská policie žádné konkrétní důkazy proti němu neměla. Věc proto předala české policii, aby posoudila, zda se nedopustil nějakého trestného činu i z hlediska českého práva,“ myslí si právník Oldřich Choděra.
Chyba 3.
Mumifikovaná těla
Těla mrtvé Moniky a Klárky poslali Egypťané do České republiky se 14denním zpožděním. Byla napuštěna formaldehydem! „Působí to na nás dojmem, jako by si Egypťané nepřáli kvalifikované a nezpochybnitelné vyšetření smrti českých turistek,“ prohlásil tehdy policejní zdroj, který si nepřál být jmenován.
Chyba 4.
Egyptské policii chyběla jistota
Česko nemá s Egyptem podepsanou smlouvu o spolupráci při vzájemném šetření policie, tamní vyšetřovatelé neměli jistotu, a tak Petra Kramného poslali do Česka. „Kdyby měly egyptské úřady jistotu, tak se domnívám, že příslušnost k šetření vraždy byla v Egyptě,“ řekl advokát Josef Lžičař. Tam by vrahovi hrozil i trest smrti!
Chyba 5.
Nezajistili důkazy
Egyptští vyšetřovatelé nezajistli na místě vraždy všechny důkazy, například Petrovi Kramnému nechali mobil Moniky, tablet, který rodina používala... Proč se na šetření »vyflákli«? Zřejmě byly důvodem i peníze. „Osobně si myslím, že Egypt využil také toho, že takové případy jsou velice finančně náročné a oni se ho tak zbavili,“ míní advokát Jan Černý, proč vyšetřování »přehrály« do české republiky.
Exkluzivní zpověď matky Kramného: Už nemůže vzdorovat! Jak dlouho ještě bude…
Celý článekKramný změnil advokáta
Cítí Petr Kramný, že jde do tuhého? Advokáta ex offo Jaromíra Richtera vyměnil. Najal si zlínskou právničku Janu Rejžkovou (50). Ta v minulosti zastupovala např. expremiéra Stanislava Grosse (44) či senátora Jiřího Čunka (54).