Abrhámova snaha na nic: Sprosťák Landovský se zase zmatlal a blábolil! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Abrhámova snaha na nic: Sprosťák Landovský se zase zmatlal a blábolil!

Pavel Landovský na předávání Cen filmových kritiků s Josefem Abrhámem mladším.
Pavel Landovský na předávání Cen filmových kritiků s Josefem Abrhámem mladším. (Foto: Aha! - Pavel Machan)

Jako hezké gesto od přátel lze vnímat celou anabázi, kdy se pod režisérským vedením Josefa Abrháma (36) mladšího spojili  Jan Kačer (77),  Josef Abrhám (74) s Libuší Šafránkovou (60) a  Vladimírem Pucholtem (71) snažili vytáhnout ze žumpy alkoholického nihilismu kdysi nadaného herce Pavla Landovského (77). Ten o víkendu opět potvrdil, že v jeho případě je každá snaha marná.

Dokument, který vznikl se snahou "oživit" skomírající duši vulgárního pijana Landovského nacvičením jeho hry Hodinový hoteliér, byl jedním z nominovaných snímků na cenu filmové kritiky. Pavel Landovský byl do místa slavnostního vyhlášení cen přivezen na kolečkovém křesle, protože nohy mu už neslouží. Jenže ceremoniál a nějaká kultura, to bylo to poslední, co vzteklého starce zajímalo.

Chování hospodského otrapy

"Lanďák" se bez váhání vrhl na víno, které do sebe začal lít v úctyhodném množství. Úspěch či neúspěch filmu Hoteliér mu pravděpodobně na srdci vůbec neležel, zato promile alkoholu v krvi ano. Když se zpitého herce zeptali, jak se cítí, nikoho svou sprostou odpovědí nepřekvapil. "Na hov*o. Jsem mrzák na vozíku. Už abych to skončil," odsekl Landovský. Takové stáří, to je opravdu důstojné završení celoživotní práce.Přečtěte si
vochomurka
28. 1. 2014 • 16:48

no som zvedavý, ako dlho mu ten alkoholický život vydrží, ale rok narodenia 1936, no musí mať dobrú genetickú výbavu

nm48
28. 1. 2014 • 12:43

tento imbecil už dávno by zde neměl mít místo ,tato porevoluční sebranka v čele s chrchlou a dalšími šupáky zničili republiku a pár ukřivděných lumpů ji nechali rozkráct

paralenka
28. 1. 2014 • 08:16

Někteří umí stárnout důstojně, neobtěžují své okolí podobnými excesy, i když jsou na tom mnohdy hůř. Tenhle herec, jemuž narostla křidélka díky Havlovi, je obtěžující a trapný! A nemám pocit, že by nějak zvlášť exceloval, býval nudný svým stále unylým výrazem, třeba v Boháčkovi!

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.