Tajemství manželství Freje a Galatíkové: O ruku ji požádal z nemocničního lůžka! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 28. června 2022

Svátek slaví Lubomír, zítra Petr a Pavel

Tajemství manželství Freje a Galatíkové: O ruku ji požádal z nemocničního lůžka!

Přebal knihy Herecká manželství
Přebal knihy Herecká manželství (Herecká manželství)

Manželství Věry Galatíkové (†68) a Ladislava Freje (72) sice trvalo celých 36 let, cesta k němu byla ale trnitá. Jak se píše v nové knize Herecká manželství, k oltáři je paradoxně dovedla až svalová chřipka.

Galatíkovou s Frejem dalo v roce 1969 dohromady představení Královna Kristýna, ve kterém v pardubickém divadle oba excelovali. Frej měl za sebou už několik manželských zkušeností a přesto, že mu Věra padla do oka, do dalšího sňatku se příliš nehrnul. A to dokonce ani v době, kdy mu Galatíková oznámila, že s ním čeká dceru Kristýnu. K tomu, aby Frej Věru požádal o ruku, ho nepřimělo dokonce ani narození druhého potomka – syna Ládi. Frejovi se prostě do čtvrtého manželství už nechtělo. To Věra, která nebyla ještě nikdy vdaná, by si říct dala.

„Rozhodli jsme se tak proto, aby nám to déle vydrželo,“ snažila se o vysvětlení Galatíková. Potom přiznala, že soužití s Frejem bez oddacího listu se nelíbilo její mamince. „Bála se, že nás Frej opustí.“ Její životní druh ji ale nakonec o ruku požádal. V průběhu léčení své vleklé svalové chřipky v nemocnici. „Na konci jedné mé návštěvy v nemocnici mi najednou říká: Pusinko, prosím tě, najdi křestní listy, budeme se brát. Ale ve sportovním. Nakonec řekl, že ve svatebním, protože já se ještě nikdy nevdávala. A to mě dojalo,“ svěřila se Galatíková v knize Herecká manželství.Přečtěte si
vuhp
11. 11. 2013 • 12:12

Věru G. jsem měla moc ráda. Frej je mi lhostejný.

johanka
11. 11. 2013 • 12:10

Ladislav Frej - divný člověk a nemám ho ráda (i když jemu to je asi jedno )

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.