Osudové Vánoce: Věra Galatíková odešla před Štědrým dnem... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 16. srpna 2022

Svátek slaví Jáchym, zítra Petra

Osudové Vánoce: Věra Galatíková odešla před Štědrým dnem...

Věra Galatíková
Věra Galatíková  (Aha! – Dalibor Puchta)

Pro někoho svátky rodinné pohody, radosti a lásky, pro někoho utrpení, bolestné vzpomínky a srdcervoucí žal. Nejen zpěvačka Petra Janů (60), ale i další české celebrity od jisté chvíle Vánoce spíše mučí než naplňují štěstím. Jejich milovaní je totiž v tuto pro mnohé kouzelnou dobu navždy opustili a místo úsměvu jejich tvář ovládly slzy a smutek. Ani všechny dary světa jim totiž nevynahradí to, že přišly o svou lásku, se kterou mnohdy strávily takřka celý život….

Karel Černoch (†64) zemřel 27. prosince po dvouletém boji s rakovinou tlustého střeva. Bohužel moc dobře věděl, že to jsou jeho poslední Vánoce. Obrovské bolesti mu ale nedovolily užít si je.


Loňské Vánoce plné slz prožila Dagmar Havlová (59), jelikož její milovaný muž a exprezident Václav Havel (†75) podlehl dlouhodobé nemoci jen pár dní před Štědrým dnem, a to 18. prosince. Bolest v srdci se snaží zahnat prací, aby neměla čas na chmurné myšlenky.


Trpkou příchuť mají Vánoce i pro Ladislava Freje (71), kterému zemřela jeho celoživotní láska Věra Galatíková (†68) 21. prosince před pěti lety. Rakovinu poprvé porazila, ale podruhé již neměla sil a odešla v krutých bolestech. Od té doby herec na svátky utíká za teplem anebo ke svým dětem.


Ačkoliv Marie Kyselková (77) dělá všem radost ve štědrovečerní pohádce coby Princezna se zlatou hvězdou na čele, ona sama trpí žalem. Před dvěma lety jí po dlouhé nemoci těsně před Štědrým dnem zemřel manžel, renomovaný stomatolog, s nímž prožila 40 let. Ztráta ji zasáhla natolik, že neměla ani sílu se se svým mužem rozloučit při obřadu, a na Vánoce zanevřela.

Psychiatr Cimický radí: Jak to zvládnout?

Smrt milovaného člověka je bohužel nedílnou součástí našich životů. „Před krutými vzpomínkami na zesnulou lásku člověk bohužel nemůže utéct, ale může je alespoň na čas odvrátit,“ sdělil deníku Aha! MUDr. Jan Cimický. „Radím proto všem, kteří mají tu možnost, aby Vánoce oslavili se svými blizkými a pokud možno na jiném, na vzpomínky neutrálním místě,“ radí Cimický. Jak to ale vyřešit s dary pro těžce nemocné, kteří se Vánoc nejspíš ani nedožijí. „Určitě je kupte, nemocný bude mít alespoň nějakou radost v utrpení. Ještě byste si to poté vyčítali.“

FacebookPřečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.