Zesnulá herečka Věra Galatíková: Poslala vzkaz ze záhrobí! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 2. února 2023

Svátek slaví Nela, zítra Blažej

Zesnulá herečka Věra Galatíková: Poslala vzkaz ze záhrobí!

Věra Galatíková byla silnou kuřačkou.
Věra Galatíková byla silnou kuřačkou. (Aha! – Marek Pátek)

Herečka Věra Galatíková (†69) je sice už přes tři roky po smrti, nyní ale zásadně změnila život své dceři, herečce Kristýně Frejové (40). Ladislav Frej (69) prozradil, že dcera přestala kouřit. A důvod?

Chtěla od mámy, která byla silnou kuřačkou, aby jí poslala něco, co jí pomůže s tímto zlozvykem přestat. Den nato onemocněla oboustranným zápalem plic.

Galatíkovou zabila před Vánocemi roku 2007 rakovina plic, se kterou bojovala přes dva roky. S kouřením přestala až tehdy, když jí diagnostikovali nádor. Kristýna Frejová, kterou úmrtí mámy velmi zasáhlo, sekla s cigaretami až teď.

„Já už nekouřím asi dvacet let, ale Kristýna s tím přestala nedávno. Velmi si toho cením. Prodělala oboustranný zápal plic, ale zajímavé na tom bylo, že asi den před tím, než to u ní propuklo, si v myšlenkách povídala s mámou a prosila ji, ať jí pošle něco, co jí pomůže přestat kouřit. Bylo to sice trochu drastické, ale vždycky se musí stát něco, aby to člověku docvaklo,“ prozradil Ladislav Frej v magazínu Práva.

Sám herec teď řeší jiné zdravotní starosti. Čeká ho operace kolene. „Budou mně obrušovat chrupavku. Může za to artróza přiměřená mému věku,“ řekl nám slavný doktor Sova ze seriálu Nemocnice na kraji města.Přečtěte si
cibiz111
29. 5. 2011 • 14:32

Mám 57 rokov a pred 3 rokmi zomrela aj mne maminka. Ťažko som sa s tým zmierovala. Bola som aj ja fajčiarka. Hanbila som sa za to, že fajčím, ale pevná vôľa ako by ani neexistovala. Často som nad cigaretou premýšľala, prečo to robím. a hanbila som sa sama pred sebou. Jedného dňa som sa tesne po vianociach prihovárala maminke. " Maminka moja, tak veľmi mám rada rituál fajčenia cigaretky, ale nechcem byť fajčiarka!! Urob niečo, aby to nebolelo, ale aby som prestala navždy fajčiť." V piatok toho týždňa som dostala nad ránom mozgovú príhodu. Skončila som v nemocnici, samozrejme bez vonkajších následkov. Už chodím po roku do práce, život si užívam skoro plnohodnotne. A cigarety? NEEXISTUJÚ pre mňa. Vypočula ma maminka tak isto, ako Vás pani Kristína Vaša mamka pani Galatíková. Som svojej maminke veľmi povďačná. Až ma mrazilo, keď som čítala tento Váš článok, je identičný ako môj. Prajem pani Kristíne krásny zdravý život a nezabúdajme, že naše maminky sú našími anjelíkmi strážnymi. s pozdravom cibiz.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.