Lucie Vondráčková učí syna Matyáše (1,5) znakovou řeč! Co se stalo? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 26. května 2024

Svátek slaví Filip, zítra Valdemar

Lucie Vondráčková učí syna Matyáše (1,5) znakovou řeč! Co se stalo?

Lucka Vondráčková s Matyášem a manželem Plekancem.
Lucka Vondráčková s Matyášem a manželem Plekancem. (Aha! - Pavel Machan, Roman Souček)

Každá máma přistupuje k výchově svých dětí trochu jinak. A odborníci říkají, že každý způsob má v sobě něco dobrého a něco špatného. Zpěvačka Lucka Vondráčková (33) má k výchově malého Matyáše také zajímavý přístup.

Matyášovi je teprve rok a půl, a tak je normální, že s prvními slůvky zatím spíš jen experimentuje. Lucka prý proto začala hledat způsob, jak se svým milovaným synem efektivně komunikovat co nejdřív. V knihách o výchově našla metodu, při které děti své myšlenky a přání vyjadřují pomoci znaků. A podle Rytmu života hned začala svého potomka učit.

Zatím s touto novinkou syn hokejisty Tomáše Plekance (30) trochu válčí a občas ukáže mámě něco docela jiného, snaha mu prý však nechybí. Je pravdou, že se najdou odpůrci této moderní metody komunikace, kteří varují, že dítě, které používá znakovou řeč, se naučí mluvit později než jeho vrstevníci. Prý proto, že si život ulehčuje znaky a nemá tak silnou motivaci komunikovat pomocí slov. Lucka si však za svou výchovou pevně stojí, a to je jedině dobře. Však děti také nezačínají později chodit kvůli tomu, že první se naučily lézt po kolenou.

Přečtěte si
seba
25. 6. 2013 • 08:12

Mě neurazíš, ale čtu občas názory jiných na tebe. Třeba včera v Blesku a ty potvrzují moji teorii. Jinak pro pravdu se člověk zlobí, tak se nezlob a uznej, že mám pravdu. I s IQ houpacího koně se dá žít, je fakt, že jsi v diskuzích mnoha lidem pro smích a nazývají tě ještě něčím horším než já, ale pro tebe to není urážka, ale pochvala.

froncata
24. 6. 2013 • 22:19

snad rodiče musí poznat co dítě potřebuje a jsem názoru učení je učení Jestli je děcko zdraví , tak to základní na roce už opakuje

lillyli
24. 6. 2013 • 18:37

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.