Těžký osud lorda Castlepoola z Vinnetoua: Bankrot, demence a smrt! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 4. října 2022

Svátek slaví František, zítra Eliška

Těžký osud lorda Castlepoola z Vinnetoua: Bankrot, demence a smrt!

Fotografie
Fotografie (internal)

Ani ve snu by ho nenapadlo, že na stará kolena už nebude hrát! Psal se rok 1962 a Eddie Arent se jako Lord Castlepool vydal hledat Poklad na Stříbrném jezeře. Když o 51 let později umíral, nevěděl už ani, že býval hercem!

Stařecká demence mu vzala paměť a mysl Eddieho Arenta bloudila místy, která znal jen on sám. V prosinci 2011 mu smrt vzala jeho milovanou manželku Franzisku (†76). Sen o malém rodinném hotelu se mu rozplynul, když musel vyhlásit ban-
krot. A hrát už posledních 12 let nemohl kvůli podlomenému zdraví. Pro muže, který celý život překypoval energií, to byla nezměrná tragédie.

Přežil peklo východní fronty, kde sloužil jako pěšák wehrmachtu, a překonal i těžké začátky chudého kabaretního umělce. Ale pak ho film – hlavně série vinnetouovek – vynesl skoro až do nebe. Teď ale Eddie Arent v tichosti odešel do »věčných lovišť«. Tento svět opustil v mnichovském domě svého syna, kam ho přestěhovali z domova důchodců, kde žil od manželčiny smrti...

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.