Hana Gregorová: Politici chtějí určovat vkus diváka! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 4. října 2023

Svátek slaví František, zítra Eliška

Hana Gregorová: Politici chtějí určovat vkus diváka!

Gregorovou naštvalo jednání úředníků.
Gregorovou naštvalo jednání úředníků.

Chtěla 4 miliony dotací pro své divadlo a nedostala ani korunu. Hana Gregorová (60), manželka zesnulého herce Radoslava Brzobohatého má o viníkovi jasno. Podle ní za problém s financemi můžou úředníci magistrátu.

Podle posudkové komise dělají v divadle jen komerční představení a proto si dotaci nezaslouží.


„Nemáme komerční, ale bulvární tituly pro většinového diváka. Nevím, pro koho jiného máme inscenovat. Jsme trestáni za to, že k nám lidi rádi chodí,“ tvrdí Gregorová. Komerce je podle ní normální, protože každé divadlo prodává lístky. Situace okolo dotací se zřejmě nemusela tak vyhrotit. „Paní Gregorová měla možnost se proti rozhodnutí odvolat, ale nevyužila ji,“ říká tisková mluvčí magistrátu Tereza Králová.


Gregorovou víc než chybějící dotace vytáčí přístup úředníků, kteří o penězích pro divadla rozhodují. „Je to hrstka politických funkcionářů, kteří zasedli do komise a svou arogancí a subjektivním názorem chtějí určovat vkus diváka,“ řekla deníku Aha! ředitelka divadla. „Mimochodem, nikdo z nich u nás nebyl,“ říká. Se situací se pomalu, ale jistě musí smířit. „Za pár let tihle lidé zapadnou v propadlišti politických dějin, ale Radka si lidi budou pamatovat ještě dlouho. A to je podstatné,“ uvědomuje si Gregorová.


Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.