Statek Michala Tučného: Vdova ho prodala za "pakatel"! +FOTO interiéru! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 27. května 2024

Svátek slaví Valdemar, zítra Vilém

Statek Michala Tučného: Vdova ho prodala za "pakatel"! +FOTO interiéru!

Milovaný statek Michala Tučného už jeho rodině napatří.
Milovaný statek Michala Tučného už jeho rodině napatří. (Koláž Ahaonline.cz)

Statek po králi české country Michalu Tučném (†48) má už jiného majitele. Po dvou letech se usedlost na návsi ve slavných filmových Hošticích u Volyně podařilo manželce Martě Novotné-Tučné před pár týdny prodat. Ovšem z původní ceny musela razantně slevit. Původně požadovala za chalupu osm milionů korun.

Na statku se nachází dvůr, dvě obytné části, stodola a sad. Jeho prostředí nabízí ničím nerušené soukromí. Tím doslova nadchl milovníka české country, podnikatele Libora Douska. Koupě se mu vyplatila! Podle informací Aha! ho statek přišel na 3,5 milionu korun. Což je méně než polovina požadované sumy, vyžaduje ale další investice. „Koupil to manžel. My spolu již nežijeme. Bude tam jezdit se svou novou partnerkou a dětmi. Víc o tom nevím. On je milovník country a rád by to zachoval v původním stavu. Co ale vím, něco málo se tam bude muset modernizovat,“ řekla Aha! zatím ještě manželka Zuzana Dousková.

Marta Novotná-Tučná prožila na statku s Michalem Tučným nejkrásnější chvíle svého života. „Původně jsme to chtěli jen jako chalupu, pak jsme tam ale s Michalem bydleli napořád,“ vzpomíná dnes Tučná, která na údržbu statku už neměla síly.

Právě v této usedlosti vznikl kdysi původní nápad uspořádat festival Stodola Michala Tučného, kde se pár přátel, včetně Petra Novotného (65), skupiny Fešáci anebo Tomáše Linky (66), začalo scházet. Po smrti Tučného se festival stal hojně navštěvovaným a dnes za muzikou na hoštické louky jezdí každoročně tisíce lidí z celé země.

Kdo vlastnil statek před Tučným?
Usedlost původně patřila tetičce režiséra Zdeňka Trošky, který malebnou vesničku proslavil komediemi Slunce, seno... „Tehdy nám to dohodila Helena Růžičková, které to Zdeněk nabídl. Ale protože Michal strašně sháněl chalupu, nakonec mu to přenechala a koupila si jinou,“ prozradila manželka legendy české country Marta Novotná-Tučná.

Kdo byl Michal Tučný?
Michal Tučný byl český zpěvák, jedna z legend české country music (často byl označován za jejího krále). Byl vyučeným prodavačem (sám se o tom v několika písních zmiňuje). Maturitní zkoušky složil v roce 1965 na obchodní škole. V dětství hrával na klavír. Příčinou smrti v březnu 1995 byla údajně rakovina tlustého střeva, ale také se uvádí selhání slinivky. Během své kariéry hrál v country skupinách, jako byly Rangers, Rivals, Greenhorns, Fešáci, Tučňáci, a před svou smrtí krátce hostoval a vystupoval s českobudějovickou skupinou Weekend.
Autor:  hof,jh

Přečtěte si
jiriforman
30. 11. 2012 • 12:29

Dvě kurviska, které poslouchají akorát tak Evu a Vaška se sešly aby ukázaly svou prudkou inteligenci. To já jsi jdu raději poslechnout novou Celine, Whitney nebo Patricii Kaas. A vy, holky lesbické, běžte uchcávat nad Zorkou Kohoutovou.

p.r.d.e.l..hillarka
30. 11. 2012 • 11:57

Homoděj formanojc je obdivovatel Pepíčka Zímy, který sice nenosí klobouk, ale už delší čas pleny Při vyšším tónu mu to ucvrkává

hillaarkaa
30. 11. 2012 • 11:51

zahovvnělý homoděj od smradlavé jikarnačky přišel dávat rady

jiriforman
30. 11. 2012 • 11:26

Country je taky vrchol nevkusu. A ten klobouk je taky děs.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.