Manželství Bohdalové a Brzobohatého: Tajně od ní utekl! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 16. července 2024

Svátek slaví Luboš, zítra Martina

Manželství Bohdalové a Brzobohatého: Tajně od ní utekl!

Bohdalová dala Brzobohatému nečekaně i pusu.
Bohdalová dala Brzobohatému nečekaně i pusu. (Aha! – M. Pátek, D. Kundrát, M. Hykl)

Charismatický herec uhrančivých pohledů  i mužných gest, bohatýr každým coulem Radoslav Brzobohatý (†79) odcházel z tohoto světa jako charakter, chlap, s uzavřeným účtem. Pár měsíců před smrtí srovnal i dluhy vůči své druhé manželce. Ano, s herečkou Jiřinou Bohdalovou po třiceti letech promluvili, a natočili dokonce spolu film Vrásky z lásky. Odpustili si…

Našli k sobě cestu, čas dal zapomenout na dávnou hořkost. Bohdalová nemohla Brzobohatému dlouhé roky prominout, že utekl ze vztahu kvůli mladší Slovence Haně Gregorové (60). Přitom to byla paradoxně ona, kdo ho po dvanácti letech manželství vehnal do náruče o dvacet let mladší herečky.

Vzpomínka na Ucho

Vzpomínáte na protirežimní Kachyňův film Ucho? Scény, kde Brzobohatý násilím strká Bohdalovou pod ledovou vodu, kroutí jí ruku a hádají se, byla podle některých svědků obrazem jejich skutečného života.

„Milovali se. Vroucně, divoce, byli jak voda a oheň, nemohli bez sebe být. Ze svého života, aniž by o tom věděli, přenášeli to jiskření a živočišnost vztahu před kameru a byla radost s nimi pracovat,“ prozradil Aha! jeden z jejich kolegů. I třeba v Dámě na kolejích jako by se později našli. On jí byl nevěrný, ona, coby hrdá tramvajačka, se mu mstila...

Problém. Příliš podléhal ženám

Brzobohatý byl gentleman, velký kliďas, nikdy neztratil glanc. Jenže oba dva byli hodně temperamentních povah a hádky byly i podle hereckých kolegů často na pořadu dne.

„Často rozpoutali hotovou Itálii, zejména v osmdesátých letech. Důvodem byly samozřejmě i zálety Brzobohatého, kterého v jeho největší slávě ženy milovaly. Jiřina brečela, nadávala, on se ale k hysterii nikdy nesnížil,“ vzpomněla herečka, tehdy blízká slavného páru. On podle svých přátel ale avantýry nijak nevyhledával. Dámy si nacházely jeho, uháněly ho a on se jen nebránil, nedokázal nepodlehnout.

Zakazovala mu fanynky

Jí se to pochopitelně nelíbilo. Když došlo na konfrontaci, vzbudila se ve slavné herečce »metrnice« jako v jejích nejlepších rolích. Rázná ženská, pro ostré slovo nejde při výměně názorů daleko. Hubatá, nepříjemně upřímná. „Jiřina na Radka strašlivě žárlila. Až tak, že z toho byl zoufalý. Sledovala ho na každém kroku, zakazovala mu dokonce fanynky a on z toho byl docela hotový,“ zmínila žena, která pochopitelně nechtěla být jmenována. Vzala mu volnost, uzurpátorské snahy zničily lásku.

Bohdalová dokonce přijela na Slovensko, kde Radoslav Brzobohatý točil Noční jezdce. Několik dní na natáčení pobyla. „Točilo se to dlouho. Skoro tři měsíce. Radek se tehdy zakoukal do Hany, úplně se do ní zbláznil. Jiřinka přijela, možná něco tušila, ale ti dva nedali nic znát. A Radek s Jiřinou se tam nehádali, nebylo nic, žádné žárlivé scény,“ vybavil si tehdejší dobu, léto jedenaosmdesátého roku, jeden z herců tohoto vynikajícího dramatického a polozapomenutého snímku.

Utekl do podnájmu

Jenže žárlivé výlevy a tirády, které se odehrávaly v Praze, Brzobohatého znechutily natolik, že se nebránil jinému vztahu. „Potkal Hanu Gregorovou, další temperamentní ženu, a bylo rozhodnuto. Hanka na něj tlačila, aby se rozvedl, Bohdalová vyhrožovala, šílela. Nakonec, aby se tehdy žárlivé Jiřiny Radoslav zbavil, vzal si Gregorovou. Tenkrát vlastně najust Jiřině. Tu to strašně zasáhlo a snad ho i proklela. Dlouhá léta spolu nemluvili. Ona si vymínila, že s ním nebude točit žádný film, stát na jevišti, a dokonce ani účinkovat v žádné estrádě. Od jejich rozchodu je taky diváci nikde společně neviděli. To si Jiřina dobře hlídala,“ prozradila žena, která mnoho let pracovala v divadle, kde oba působili a oba dobře znala.

Brzobohatý se sebral a zmizel. To on odešel z hostivařské vily do pronajatého bytu, měl jen pár tašek a několik kusů svého studentského nábytku. Hana se tam brzy s dcerou Rolou nastěhovala, odešla od jordánského lékaře. Oba své vztahy rozbili. Od té doby ovšem Jiřina Bohdalová neměla také žádnou oficiální známost. „Vždycky to byly jen chvilkové vztahy, ale nikdy neměla nikoho, ke komu by se oficiálně přihlásila,“ podotkla ještě svědkyně jejich života.

»Itálie« v pražské Hostivaři

Když se do toho pustili, lítaly prý talíře, prádlo z okna a jejich křik plašil psy v okolí. Vilka Radka Brzobohatého a Jiřiny Bohdalové v pražské Hostivaři by mohla vyprávět. Anebo sousedé z blízkého okolí... V klidné lokalitě u hostivařského lesoparku se všechno rozléhalo, když ti dva řešili své manželské nesváry. „Zapomněli zavírat okna, když byli v ráži. Oba byli silní jedinci, temperamentní, rtuťovití a řešili hodně věcí hádkami. Tak to holt chodí,“ vzpomíná jedna ze sousedek.

Bez hořkosti, bez nádechu senzace. Prostě to tak mezi těmi dvěma bylo nastavené. „Křičeli na sebe, i když se jednalo o nějakou hloupost. Byli oba dominantní, neústupní. Pamatuji si, jak učitelky zavíraly tady vedle ve škole okno, když už hádky překročily únosnou mez,“ usmívá se pamětnice třeskutých konfliktů.

Bezdětné manželství podle přátel zničily i zákazy začátkem sedmdesátých let. Natočili Ucho, které zapadlo hned do trezoru. A dva skvělé herecké talenty režim skřípl. Deziluze, poničená ega, vybíjeli si vztek na sobě. Zahnáni do kouta, neuměli si poradit v nastalé situaci. A ztratili motiv.

Utíkal až na Slovensko

Ti dva se potkali v šedesátých letech v Divadle na Vinohradech, kde oba hráli. Vztah se rodil pomalu, nebyla to láska na první pohled. Radoslav Brzobohatý se s Jiřinou Bohdalovou oženil až v roce 1970 během natáčení slavného obrozeneckého seriálu F. L. Věk, kde si spolu také oba zahráli. S druhou ženou, o dvacet let mladší Hanou Gregorovou, se brali v Bratislavě v říjnu 1982. S ní se seznámil v roce 1981 v Tatrách při natáčení filmu Noční jezdci.

Půl roku potom ještě vztah tajili, on jezdil na Slovensko každý týden a doma tvrdil, že zkouší a točí. Z dob zákazů začátkem sedmdesátých let to byla běžná praxe. V Čechách tehdy moc práce neměl a rodák ze slovenských Vrútok se mohl realizovat v bratislavských inscenacích a divadlech… „Samozřejmě jsem mu to natáčení nevěřila, věděla jsem, co se tam děje. Jenže jsem stejně byla ta poslední, kdo se dozvěděl, že má Radek jinou. Udělal ze mě tehdy krávu,“ svěřila se před časem Bohdalová svým známým.Přečtěte si
galeb
15. 10. 2012 • 19:05

Mohu potvrdit, že paní Hanka Gregorová mluví pravdu o tom, že Radek těžce nesl chování Jiráskové a skutečnost chování je v diametrálním rozdílu k její prezentaci.Vyhodila ho, bohužel. Neměla vůbec být ředitelkou ...

avion
11. 10. 2012 • 14:27

U jiráskové není diskuse, ale vždy jsem z ní měla pocit, že je to zlá baba.

jiriforman
2. 10. 2012 • 12:22

Zneuznaný spisovatel, debil, impotent, erotografoman a duševní mrzák bohatý podniikatel asi neví, že to jméno není moje, ale zcela vymyšlené. Tak, co idiote, mám ti napsat i vymyšlenou adresu a rodné číslo abys byl spokojený?

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.