Bohdalová na pohřbu Brzobohatého křičela: Je mi hrozně, dejte mi cigaretu! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 8. prosince 2022

Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav

Bohdalová na pohřbu Brzobohatého křičela: Je mi hrozně, dejte mi cigaretu!

Zdrcená Jiřina Bohdalová si neopustila ještě rychlou cigaretku.
Zdrcená Jiřina Bohdalová si neopustila ještě rychlou cigaretku. (Pavel Machan, Marek Pátek, Roman Souček, David Malík, Martin Hurda)

Tisícovka lidí se včera v pravé poledne ve strašnickém krematoriu v Praze naposledy rozloučila s legendárním hercem Radoslavem Brzobohatým (†79), který minulý týden ve středu podlehl akutní cévní příhodě. Snad nejsledovanější osobou na pohřbu byla Brzobohatého exmanželka Jiřina Bohdalová (81). Přišla mezi posledními, celá se chvěla a musela se uklidňovat cigaretou. Mezi rodinu si ale sednout nešla. Možná by ji mezi sebe ani nepustila. A tak stála opodál, plakala a promítala si smutný i veselý film života, který s »čestným chlapem a frajerem«, jak o Brzobohatém prohlásila, prožila.

Obřadní síň už byla zaplněná k prasknutí, když se před branami strašnického krematoria objevila Jiřina Bohdalová. Žena, které Brzobohatý v 80. letech odchodem k Haně Gregorové (60) strašně ublížil, mu přišla k rakvi definitivně odpustit. „Je mi hrozně, dejte mi někdo cigaretu,“ prohlásila »Bohdalka«, které se viditelně klepaly ruce. „Dej si šluka,“ nabídl jí herec Jiří Bartoška (65). A ona jeho nabídku, ač už léta nekouří, přijala. „Na něco umřít musím,“ pronesla pak zklidněným hlasem.

S novináři se Bohdalová bavit nechtěla. Zavěšená do filmového publicisty Jaroslava Sedláčka se odebrala do zaplněné obřadní síně. Prošli až k přední řadě. Jenže si nesedli. Zůstali raději stát. Herečka pravděpodobně nechtěla přijít do těsného kontaktu s rodinou, ač si s vdovou Hanou Gregorovou v týdnu telefonovala kvůli věnci.

„Děkuju za 32 let vedle něho a vy všichni kamarádi a obyčejní, normální lidé, kteří jste ho měli rádi, všechny jeho ženy v životě – legální i nelegální – Raduško, víš, že to tak je – buďme rádi, že jsme mohli kus života trávit vedle něj,“ pronesla hned na úvod obřadu Brzobohatého poslední manželka Hana Gregorová. Naznačila tak, že její muž měl během života nejen manželky, ale také milenky. Při těchto slovech měla Bohdalová v obličeji velmi chladný výraz. Dotýkalo se jí to, protože i ona byla tou podváděnou…

Video se připravuje ...

Během posledního rozloučení, kdy v síni i venku běžel na plátně sestřih záběrů a fotografií z Brzobohatého pracovního i soukromého života (doplněný písněmi od Karla Gotta, Václava Neckáře, Jaromíra Nohavici nebo samotného Brzobohatého, jenž zazpíval slavný hit Má pouť), Bohdalová plakala. Několikrát se totiž na plátně objevila s ním. Po obřadu rodina odmítla kondolence, Gregorová ale zamířila rovnou k Jiřině a poděkovala jí, že se pohřbu zúčastnila. Obě osudové ženy Brzobohatého života se tak na jeho poslední cestě definitivně usmířily.

Setkání s Gregorovou i tak Bohdalovou vykolejilo, že se znovu rozechvěla. Při odchodu z obřadní síně ji kromě Jaroslava Sedláčka podpíral také Jiří Bartoška, od něhož si znovu vzala cigaretu. Když pak odcházela směrem k parkovišti, kde měl Sedláček vůz, jímž herečku odvezl domů, přijala několik kondolencí od obyčejných lidí. Za přechodem pro chodce pak Sedláčkovi plakala na rameni…

Co o něm řekli kamarádi

ELIŠKA BALZEROVÁ (63), herečka

„Byl to Valach jako já. To byl frajer chlap! Je mi moc líto, že tak najednou odešel. Ale jsem strašně šťastná, že odešel vstoje. Že stál do poslední chvíle na jevišti a zemřel hrdě. Já doufám, že taky tak umřu.“

MARIE ROTTROVÁ (70), zpěvačka

„Takoví chlapi už se dneska skoro nerodí. Měla jsem k němu blízko, protože to byl Moravák, jak má být…“

KAMILA MOUČKOVÁ (84), bývalá televizní hlasatelka

„Za prvé to byl nádhernej mužskej. Za druhé to byl miláček. Nezažila jsem, že by udělal nějakej skandál.“

KVĚTA FIALOVÁ (83), herečka

„Já jsem s ním byla už v angažmá v padesátém třetím v Kolíně. To jsme byli ještě mladý kluci a holky. A pořád jsem s ním hrála. Byl božskej, báječnej.“

Smuteční hostina na počest Radoslava Brzobohatého: Byla to oslava jeho života!

Rodinní příslušníci se po veřejném rozloučení společně s nejbližšími přáteli odebrali ze Strašnického krematoria do Divadla Radka Brzobohatého v Opletalově ulici.

Zde na hereckého velikána zavzpomínali a připomněli si jeho nedožité osmdesáté narozeniny. „My ty narozeniny jdeme teď oslavit,“ řekl Aha! syn Ondřej Brzobohatý. A krátce poté dorazila i urna naplněná zpopelněnými ostatky jeho tatínka.

„Budeme na něj vzpomínat s láskou s tím, že jsme ho měli rádi,“ vysvětlil pokračovatel uměleckého rodu pojetí posledního rozloučení, které by se dalo nazvat »oslavou života Radka Brzobohatého«. „Neneslo se to ve smutečním duchu. Snažili jsme se to uvolnit. Bylo to pojato ve valašském stylu,“ řekl Aha! při odchodu z divadla zpěvák Karel Gott (73).

Video se připravuje ...

Co se také stalo...

S tchánem se přišla rozloučit i stále ještě manželka Ondřeje Brzobohatého (29) Johana (30).

Vdova po zpěváku Waldemaru Matuškovi (†76) Olga Blechová (64) nakonec na pohřeb z Floridy z časových důvodů nepřiletěla. Rozloučila se za ni kamarádka Helena Vondráčková (65).

Herečce Haně Maciuchové (66) nebylo v obřadní síni dobře. Byla viditelně malátná. Deset minut po začátku obřadu raději odešla na vzduch, následně pak odjela domů.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.