Představení o Formanovi: Slavné vdovy na premiéře | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 21. července 2024

Svátek slaví Vítězslav, zítra Magdaléna

Představení o Formanovi: Slavné vdovy na premiéře

Martina Formanová
Martina Formanová (ČTK / Deml Ondřej)

Premiéra jako řemen. Oscarový režisér Miloš Forman (†86) by byl nadšený. Není divu, že si divadelní představení o jeho životě nenechala ujít řada známých tváří. Nemohla chybět ani manželka Martina Formanová (58), po červeném koberci v teniskách proskotačila i někdejší první dáma Dagmar Havlová (71), jejíž zesnulý manžel Václav Havel (†75) si s Formanem rozuměl.

Na poslední chvíli a s novým růžovým přelivem na hlavě dorazila další slavná vdova Olga Menzelová (46), jejíž manžel Jiří Menzel (†82) také získal slavnou sošku Oscara. Martina Formanová do Česka přiletěla už v neděli, zatím na skok. „Za měsíc přiletím na delší dobu. Jsem ráda, že inscenace vznikla, protože mapuje dobu, kdy si Miloš v Americe plnil svůj sen, a končí jeho návratem do Česka,“ chválila pro Aha! představení.

Miloš Forman, Amadeus a 8 Oscarů: V roce 1985 Češi ovládli Hollywood

Video se připravuje ...

„Je to doba, kdy žil s Věrou Křesadlovou, která bohužel dnes nemohla přijít. Stejně jako jejich kluci Petr a Matěj, ti jsou strašně vytížení svou divadelní lodí. Tak snad si najdou čas jindy,“ usmála se půvabná spisovatelka, která s celou manželovou rodinou skvěle vychází. Mimochodem, když natáčel Forman v Praze svého Amadea, měl zázemí právě na Kampě.

Premiéra inscenace od autorů dalších her Meda, Werich a Marta přilákala i bývalou první dámu Dagmar Havlovou. S manželem se s Formanovými přátelili. Havlová, již doprovodila kamarádka, kvůli pohodlí zvolila černé tenisky a volnočasové šaty, vše doplnila klasickou kabelkou značky Chanel. Udýchaná přiběhla do vnitrobloku Musea Kampa, kde se představení hraje, Olga Menzelová. Mnohé překvapila novým přelivem na kudrnaté hřívě. „Doufám, že se to rychle vymyje, byl to takový momentální nápad,“ smála se.

Geoffrey Rush o Miloši Formanovi a filmu Hoří, má panenko

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.