Poslední sbohem Harapesovi (†77): Vančurová vzdala pohřeb! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

Poslední sbohem Harapesovi (†77): Vančurová vzdala pohřeb!

Vančurová se nerozloučila s přítelem Harapesem (†77): Nepřišla na pohřeb kvůli strachu
Vančurová se nerozloučila s přítelem Harapesem (†77): Nepřišla na pohřeb kvůli strachu ( J. Koťátko, A. Malachovský)

Byli si hodně blízcí. Před téměř 40 lety natočili Vlastimil Harapes (†77) a Marta Vančurová (75) dojemný film Den pro mou lásku. Přeskočila mezi nimi jiskra a v jisté podobě je spojila navěky. Byl to právě Vlastík, kdo Martě nejvíc pomohl, když ji postihla rakovina prsu.

Na smuteční obřad do zlaté kapličky ale Vančurová přijít nemohla. I když zpočátku věřila, že to zvládne, nestalo se. Herečka byla příliš zničená žalem z náhlého odchodu blízkého člověka. „Marta Vančurová se omluvila,“ potvrdil Aha! mluvčí ND Tomáš Staněk.

Jiří Štěpnička: Harapes přišel, když jsem ho nečekal...

Video se připravuje ...

Držel ji nad vodou

V roce 2000 se Martě zhroutil svět a právě slavný baletní mistr nemocné herečce pomáhal nejen s psychikou, ale taky s praktickými věcmi, jako jsou nezbytné nákupy a návštěvy lékařů. „Lidé jako on se nerodí každý den,“ ocenila tehdy Marta. Když Vlastík 15. května naprosto nečekaně zemřel, zhroutil se jí svět podruhé. „Mluvili jsme spolu o všem, ale vůbec mi neřekl, že je nemocný,“ hlesla herečka. Byla to pro ni rána z čistého nebe. Navíc šlo o stejnou nemoc, s níž sama před 24 lety bojovala.

„Proč se nezmínil?“ přemítala a pak došla ke zřejmě nejpravděpodobnějšímu vysvětlení. Že sám Vlastimil o rakovině nevěděl. „Pokud mám zprávy, opravdu o své nemoci nevěděl. Byl to renesanční člověk, renesanční umělec, a i tak žil. Co mu vzkázat nahoru? Ať tam tančí ty nejlepší role a ať tam na nás počká...“ potvrdil Aha! při příchodu na poslední rozloučení herec Miroslav Mejzlík (72).

Mejzlík se loučil s Harapesem: Jsem rád, že se netrápil

Video se připravuje ...

Sbohem, maestro!

Na pódiu se s Harapesem loučila také legenda Samaforu Jiří Suchý (92). Právě v jeho divadle v posledních letech Vlastík často vystupoval. „Chtěl jsem mu napsat dopis a oslovit ho pro další roli. Ale už jsem to nestihl,“ prohlásil zdrcený Suchý, jenž při projevu působil velmi křehkým dojmem. „Oslovovali jsme se maestro. Myslel jsem, že to bude jednorázově, ale takhle jsme se oslovovali deset let,“ prozradil Jiří Suchý.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.