Zvrat u Bartošky, kolega promluvil: Chystá se mejdan! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 14. června 2024

Svátek slaví Roland, zítra Vít

Zvrat u Bartošky, kolega promluvil: Chystá se mejdan!

Tisková konference k 58. ročníku mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary 23. dubna 2024, Praha. Prezident festivalu Jiří Bartoška.
Tisková konference k 58. ročníku mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary 23. dubna 2024, Praha. Prezident festivalu Jiří Bartoška. (Blesk:foto CNC: Marek Pátek)

„Jsem nemocný člověk, takže se mi daří v rámci možností," stroze okomentoval aktuální zdravotní stav Jiří Bartoška (77), který se už podruhé pere s rakovinou a léčbu momentálně podstupuje v pražské Fakultní nemocnici Motol. A jak je na tom aktuálně? „Zaplať pánbůh, je to lepší. Mám z toho radost. Moc jsem se o něj bál,“ prozradil na parťáka Bolek Polívka (74) v  Aha!.

„Někdo má žlučník, jiný rakovinu. Tak nějak jsem k ní přistoupil. Je zvláštní, jak je v nás strach z rakoviny zakódovaný. To je jak s ebolou – celý svět ji řeší, přitom milióny lidí ročně umírají na chřipku. Stejně rakovina, bojíme se jí, je to taková lechtivá nemoc, společnost si na ni pořád nechce zvyknout," s nadhledem okomentoval herec první úder zákeřné choroby před lety v Rexlexu. V roce 2014 mu byla zjištěna rakovina mízních uzlin v mezihrudí.

Bartoška po dlouhé době na veřejnosti: První slova o nemoci

Video se připravuje ...

„Když se té nemoci moc nevěnujete, tak ona se pak urazí a řekne si, že půjde jinam, kde si jí budou víc vážit. „Tak to ne, co si o sobě, frajer namyšlenej, myslí? Já se tady takhle angažuju a ono nic!“ Přístup k té nemoci je důležitý. Já nikdy moc nemocný nebyl, a tady jsem si najednou musel uvědomit, co všechno medicína umí, kolik stojí peněz a jak jsou ti lékaři, kteří mě léčí, výborní," dodal tehdy herec ohledně svého přístupu k zákeřnému onemocnění. 

Jiří Bartoška na Českém lvu: Eben opět prokázal, že je absolutní jednička!

Video se připravuje ...

A naději legendární Barťák očividně neztrácí ani teď! „Letos máme takovou malou oslavu, budeme slavit 30 let existence společnosti, která se v roce 1994 rozhodla zachránit filmový festival. Letos společně oslavíme 30 let. Doufám, že 58. ročník filmového festivalu dopadne přesně tak, jak si představujeme, a možná snad i lépe," natěšeně prozradil Jiří Bartoška na tiskovce k dalšímu ročníku karlovarského filmového festivalu.

Smysl pro tumor: Jiří Bartoška o roli v seriálu

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.