Konec mlžení okolo zdravotního stavu Kate: Verdikt lékaře | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 22. května 2024

Svátek slaví Emil, zítra Vladimír

Konec mlžení okolo zdravotního stavu Kate: Verdikt lékaře

Jak je na tom Kate? Promluvil lékař
Jak je na tom Kate? Promluvil lékař (Archiv)

Aktuální zdravotní stav princezny Kate (42), která od března bojuje s rakovinou, byl doteď pro veřejnost hádankou, přesnou diagnózu palác totiž nezveřejnil. Kate pouze prostřednictvím videa informovala, že podstupuje preventivní chemoterapie. Světlo na celou věc přinesl až nedávný posudek lékaře.

Kate byla diagnostikována rakovina po blíže nespecifikované operaci břicha, kterou vévodkyně podstoupila na začátku roku. „Může to být cokoli v břišní dutině – vaječníky, tlusté střevo, slepé střevo či žaludek,“ domnívá se lékařka z onkologické kliniky Beth Karlanová z Kalifornské univerzity. „Jakýkoli orgán v břiše může mít zhoubný nádor,“ dodala také lékařka. 

Perly jako univerzální šperk: Noste je jako Kate

Video se připravuje ...

Preventivní chemoterapie pak slouží k odstranění rakovinotvorných buněk. „Když odstraňujeme nádor, ať už ve střevech, žaludku či jinde, rakovinotvorné buňky začnou odpadávat a vytvářet malá hnízda stranou od místa operace. Chemoterapie probíhající po operaci má obvykle sloužit k odstranění těchto malých ložisek,“ vysvětluje onkolog Yazan Numan pro NBC Chicago. 

Numan také podotkl, že očekává plné vyléčení princezny. „Nechci zobecňovat, ale vzhledem k tomu, že jde o preventivní chemoterapii, očekáváme, že úspěšnost se bude pohybovat mezi 70 až 75 procenty. To znamená, že většině lidí se rakovina již nevrátí,“ doplnil. 

Princezna Catherine promluvila o své rakovině

Video se připravuje ...
LékařuiPřečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.