Miloš Zeman otevřeně o svém zdraví: Naslouchátko mně pomáhá, ale... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 27. května 2024

Svátek slaví Valdemar, zítra Vilém

Miloš Zeman otevřeně o svém zdraví: Naslouchátko mně pomáhá, ale...

Křest knihy Spiknutí: Miloš Zeman.
Křest knihy Spiknutí: Miloš Zeman. (Blesk:Alexandr Malachovsky)

Úterní křest knihy o okolnostech hospitalizace Miloše Zemana (79) v roce 2021 přinesl jedno osobní odhalení. Bývalá hlava státu na něm totiž veřejně ukázala, že nosí naslouchátko. Zeman si ale na funkčnost pomocného zařízení dokázal i postěžovat.

Sluch ho v posledních letech zlobil tak, že zkrátka musel vyhledat pomoc. Se svým ORL specialistou se domluvil na nošení naslouchátka, která na první pohled není skoro vidět. O tom ostatně deník Aha! už před časem jako první informoval. Jak je s pomůckou Zeman spokojen?

Dříve jen doma

„Hodně mi pomáhá, lépe slyším a nemusí na mne každý zvyšovat hlas,“ svěřil Zeman Aha!. „Nosil jsem ho už dříve, ale spíše v soukromí, teď jsem ho vlastně ukázal i veřejnosti,“ svěřil se po křtu knihy Spiknutí - Pravda o pokusu odstranit prezidenta ČR autorů Luboše Procházky a Radima Panenky v Arcibiskupském paláci. Akce se zúčastnila řada jeho někdejších spolupracovníků a také hodnostáři a celebrity. Mezi nimi kardinál Dominik Duka (80), herečka Jiřina Bohdalová (92) nebo hudebník Felix Slováček (80).

Vyndal na stůl

Jenže právě tady ho naslouchátko pozlobilo. Stalo se to ve chvíli, kdy se ho moderátor křtu a stále jeho mluvčí Jiří Ovčáček (45) zeptal, co by knize popřál. „Technika selhala, takže si to naslouchátko vyndám a polož mi, prosím, dotaz do tohoto ucha ještě jednou,“ vyzval ho Zeman před novináři i veřejností. Drobnou technickou pomůcku přitom položil na stůl. Pak si ji s pomocí bodyguarda nasadil zpět do ucha.

Ivana Zemana odchází z návštěvy manžela v Motole

Video se připravuje ...

Co trápí Ivanu?

Zatímco Miloš Zeman se dává do pořádku po nedávné operaci nohy, které se mu kvůli trombóze kriticky nedokrvovala, lékaře musela vyhledat i jeho manželka Ivana (58). „Je po operaci očí, proto nosí sluneční brýle,“ svěřil Aha! bývalý prezident.

Proč Spiknutí?

Zeman strávil v Ústřední vojenské nemocnici na podzim 2021 celkem 48 dní. Lékaři nutnost péče zdůvodnili komplikacemi spojenými s prezidentovým chronickým onemocněním, které blíže neupřesnili. Předseda Senátu Miloš Vystrčil (63, ODS) 18. října 2021 oznámil, že podle sdělení nemocnice není Zeman ze zdravotních důvodů momentálně schopen vykonávat žádné pracovní povinnosti a prognóza jeho zdravotního stavu je prý krajně nejistá. Někteří senátoři a poslanci začali po zveřejnění zprávy o Zemanově stavu uvažovat o možnosti dočasného převodu části pravomocí prezidenta podle článku 66 ústavy. To Zeman označil za pokus o puč. „Nejde jen o moji osobu. Pokus zneužít dočasného zdravotního stavu jakéhokoliv politika se může odehrát nejen na nejvyšší úrovni, ale i na regionálních úrovních i v politické straně jako způsob, jak se zbavit konkurence,“ řekl při úterním křtu exprezident.

Tiskovka po propuštění Miloše Zemana z Motola: Exprezidenta čeká rehabilitace, je schopen chůze v chodítku

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.