Zdenka Hadrbolcová (†86): PŘESNÝ SCÉNÁŘ POHŘBU! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 22. února 2024

Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk

Zdenka Hadrbolcová (†86): PŘESNÝ SCÉNÁŘ POHŘBU!

Zdena Hadrbolcová
Zdena Hadrbolcová (Profimedia.cz)

Strašnické krematorium dnes od 15 hodin čeká smutné loučení s herečkou Zdenou Hadrbolcovou (†86), která zemřela v léčebně dlouhodobě nemocných v pondělí 20. listopadu. Deníku Aha! se podařilo zjistit, jak by měl pražský pohřeb s filmovou a divadelní legendou vypadat.

Na poslední rozloučení zamíří početná výprava kolegů Hadrbolcové ze seriálu Ulice, v němž hrála pekařku Růženku. „Řešili jsme i přehazování natáčecích termínů. Tam prostě musíme jít,“ řekla deníku Aha! Jaroslava Obermaierová (77) alias drbna Vilma Nyklová z Ulice. Přijít má i bývalá hvězda seriálu Patricie Pagáčová (36) či Ondřej Pavelka (68) alias Olda Farský.

Tvrdý trest pro “pařící“ fotbalisty! Martínek se začne léčit. A zemřela herečka Hadrbolcová

Video se připravuje ...

I Pepin z Postřižin

S Pavelkou je spojoval nejen nekonečný seriál, ale hlavně společné působení v Divadle na okraji působící v letech 1972 až 1987 v malostranském Rubínu. Nad rakví kamarádce a kolegyni promluví i herečka a malířka Iva Hüttnerová (74), která v Rubínu hrála s Hadrbolcovou ve vůbec první adaptaci Hrabalových Postřižin z roku 1981. V režii Zdeňka Potužila (†75) byla Zdena krásnou Maryškou a Iva překvapivě strýcem Pepinem! „Ano, je to tak. Budu Zdeničku vyprovázet na poslední cestě,“ potvrdila Aha! Hüttnerová.

Na vlnách rozhlasu

Mezi smutečními hosty bude také šéf Českého rozhlasu René Zavoral (47). Právě pro Rozhlas natočila Hadrbolcová během své kariéry řadu her. Po jejím úmrtí Dvojka odvysílala tu od Ludvíka Aškenazyho Servítek z roku 1967. Kdo na pohřeb dorazil? A co zaznělo ve smutečních řečech? Více se dočtete v zítřejším Aha!

Seriál Ulice: Drsná potyčka Luďka a Evžena, silné pouto Karly a Máry i Vandiny naděje

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.