Hadrbolcová (†86) půl roku po smrti: Urnu uložili k Baarové! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 20. července 2024

Svátek slaví Ilja, zítra Vítězslav

Hadrbolcová (†86) půl roku po smrti: Urnu uložili k Baarové!

2005 Ulice Hadrbolcová s Jarkou Obermaierovou.
2005 Ulice Hadrbolcová s Jarkou Obermaierovou. (Foto Herecká asociace, TV Nova, ara)

Dlouhých 6 měsíců byla urna s popelem Zdeny Hadrbolcové (†86) u hereččina mladšího bratra. Nakonec ji uložili do společného hrobu umělců na pražském Vyšehradě. Její jméno je na náhrobku zlatem vyryté pod její jmenovkyní a hereckou kolegyní Zdenkou Procházkovou (†95).

Pekařka Růženka z nekonečného seriálu Ulice tak spočinula nejen vedle filmové Lídy Baarové, ale ocitla se i ve společnosti herečky Ljuby Hermanové (†73), zpěvačky Zuzany Navarové (†45) či bývalé dětské hvězdy a prvního českého držitele Oscara Ivana Jandla (†50). Se Zdenou Hadrbolcovou se tento týden na Vyšehradě loučily kolegyně Iva Hüttnerová (75), Dana Batulková (66), Eva Salzmanová (65), Petra Lustigová (60) nebo Alena Štréblová (58). Přišla i Marie Málková (83), která zazářila ve filmech Všichni dobří rodáci nebo Vím, že jsi vrah.

Z kamarádů dorazili např. muzikant Miki Jelínek (74) či režisér a bývalý šéf činohry ND Michal Dočekal (59). „Zdenička nezemřela opuštěná, navštěvovalo ji dost známých,“ zdůraznil herec a kamarád z nejbližší Miloš Mejzlík (72). Hadrbolcová zemřela 20. listopadu 2023 v léčebně dlouhodobě nemocných 11 měsíců po ataku mrtvice. V domě na Malé Straně musela denně zdolávat desítky schodů, a tak bylo vyloučené, aby v bytě zůstala. Urna s popelem byla doteď u Zdenina mladšího bratra, který se obřadu na Vyšehradě s manželkou také zúčastnil.

Jiří Štrébl se za Ulici loučil s Hadrbolcovou (†86): Uměla být hodně rázná...

Video se připravuje ...

Děti nechtěla

Vdaná byla Zdena jen krátce za studentskou lásku. Děti nikdy nechtěla, paradoxně dostávala role starostlivých maminek. Pak se sblížila s dokumentaristou a kameramanem Jiřím Průchou, který se stal jejím životním partnerem, ale bohužel zemřel.

Od Bohouše k Ulici

Hadrbolcová natočila na 150 filmů! Byly to Bohouš, Už zase skáču přes kaluže, Tři chlapi na cestách, Přijela k nám pouť, Páni kluci, Slavnosti sněženek nebo Kopretiny pro zámeckou paní. Posledním jejím seriálem byla Ulice a posledním filmem komedie Přes prsty z roku 2019.

Švormová o Zdeně Hadrbolcové (†86): Odcházejí mi spolužáci...

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.