Jan Šťastný alias primář Frynta z Ordinace: Vážný úraz hlavy! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 25. června 2024

Svátek slaví Ivan, zítra Adriana

Jan Šťastný alias primář Frynta z Ordinace: Vážný úraz hlavy!

Zlínský rodák Jan Šťastný se před kamerou objevil už jako dítě v seriálu Jedno malé sídliště (1978). V dabingu jeho hlasem promlouvají mj. Antonio Banderas, Mel Gibson nebo Viggo Mortensen.
Zlínský rodák Jan Šťastný se před kamerou objevil už jako dítě v seriálu Jedno malé sídliště (1978). V dabingu jeho hlasem promlouvají mj. Antonio Banderas, Mel Gibson nebo Viggo Mortensen. (OneHotBook)

V seriálu Ordinace v růžové zahradě zemřel na rakovinu plic. Ve skutečnosti ale herec Jan Šťastný (57) také nebyl daleko od tragédie, byť svou vlastní vinou. Až po letech přiznal, že kvůli frajeřině skoro ochrnul...

Byl to mžik, ale mohl změnit úplně všechno. Při natáčení pohádky Za humny je drak v zatopeném lomu kousek od Vyškova si Šťastný, tehdy jako začínající herec, přivodil nebezpečný úraz. „Frajeřil jsem. Byl jsem v pubertě a potřeboval jsem se předvést. Perfektním kraulem jsem doplaval ke skále, všichni z té asi desetimetrové výšky skákali po nohou, a já jsem si řekl, že skočím po hlavě,“ zavzpomínal. „Vylezl jsem nahoru, tam jsem se sice vyděsil, ale pud to překonat a předvést se byl silnější a skutečně jsem po hlavě skočil dolů. Dopadl jsem na hladinu, rána jako z děla, pak nevím nic a pak mě zebou nohy,“ popsal zlomový okamžik, po kterém se naštěstí probral. „Narazil jsem hlavou do skály, ztratil jsem vědomí, odpinklo mě to nahoru. Probralo mě, jak nad hladinou foukal vítr. Zjistil jsem, že teče proud krve. Od té doby do vody neskáču,“ vylíčil v talkshow 7 pádů Honzy Dědka, kterou sledujte už dnes večer od 21:35 hod na Primě.

Bizarní situace v Ordinaci: Martin Zounar a Jan Slovák propletli svá těla

Video se připravuje ...

Smrt v seriálu

Roli a chování smrtelně nemocného s nemalobuněčným karcinomem plic studoval na internetu právě kvůli roli v Ordinaci. „Musím se přiznat k jedné věci. Protože jsem s tou diagnózou žil tři čtvrtě roku, nebylo mi z toho úplně dobře,“ zavzpomínal. „Den za dnem strádat, trpět, snášet ataky té nemoci, než přijde definitivní konec... Nebylo to úplně příjemné,“ popsal s odstupem svoje pocity. „Vždycky po natáčení jsem si říkal, že přestanu kouřit, ale to se mi nepovedlo,“ přiznal Šťastný sebekriticky.

Doma žehlí!

Při show vyplavala na Šťastného ještě jedna zajímavost: „Je vychovanej, i si žehlí. Sobě a někdy i mně. Já vařím a on žehlí. Uvařit umí jenom lososa,“ prozradila na herce jeho žena Barbora.

Primář Frynta původně zemřít neměl...

...ale odborníci přesvědčili scenáristy, že s takovou diagnózou přežití není moc reálné. Tím se Šťastnému navždy zavřely dveře do seriálu. Do talkshow dorazil s manželkou Barborou. 

Tohle nečekala ani ona sama, v Ordinaci dostala výpověď už po půl roce

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.