Bohdalová (92) míří do knihy rekordů: Museli ji zestařit! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 3. prosince 2023

Svátek slaví Svatoslav, zítra Barbora

Bohdalová (92) míří do knihy rekordů: Museli ji zestařit!

Jiřina Bohdalová
Jiřina Bohdalová (Foto Aha! – Karel Kopáč)

To se jen tak nevidí! Jiřina Bohdalová (92) se před kameru postavila poprvé v pouhých pěti letech a zůstala tam doteď. Herečka právě točí drama Svatá, které jí takříkajíc na tělo napsal Marek Epstein (47). „Scénář se mi líbil, je hluboký a lidský,“ říká Bohdalová. Režie se ujal Jiří Strach (49).

Jiřinka představuje vitální ženu ve vyšším důchodcovském věku a z kuloárů uniklo, že maskéři museli představitelce hlavní role pro některé záběry ještě přidat pár let! 

Jiřina Bohdalová s vnuky na zahájení MFF KV: Bude svatba, chtěla bych ještě pravnouče!

Video se připravuje ...

Maso na kosti

„Práce mě pořád ještě baví, i když se to může zdát poněkud zvláštní,“ přiznává Bohdalka. Děj filmu ji vrátil do doby, kdy jezdila za svým otcem do komunistického kriminálu. „Táta zažil minulý režim hodně zblízka. Tenhle film vzniká i proto, abychom se do té doby nikdy nevrátili...“ míní herečka, jež ve filmu ztvární důchodkyni, která píše knihy a přednáší na školách o hrůzách totalitní moci a zážitcích ze sovětského gulagu. „Scénář se mi líbil, protože je hluboký a lidský. A také proto, že je tam pro herce, jak se říká, maso na kosti. Je tam zkrátka co hrát,“ dodává Bohdalová.

Strach z lásky

Režisér Strach s naší nejstarší stále působící herečkou natočil už např. film Vrásky z lásky (2012) či televizní inscenaci Klec (2019), k níž napsal scénář také Epstein„Točit s takřka třiadevadesátiletou dámou je něco neuvěřitelného,“ připouští Strach. „Je zralá na Guinnessovu knihu rekordů, protože poprvé hrála v roce 1937,“ připomíná režisér. S Jiřinou Bohdalovou ho čeká natáčení ještě celé září. Film se má objevit ve vysílání České televize příští rok.

Jestli překročíte tuhle hranici, budu se muset bránit. Nejznámější hlášky Jiřiny Bohdalové

Video se připravuje ...

Dcera Vlasáková

Do role dcery hlavní hrdinky režisér Strach obsadil Lenku Vlasákovou (51). Novinářku, která příběh vězeňkyně ze sovětského gulagu navržené na prezidentské vyznamenání začne zkoumat podrobněji, aniž tuší, co objeví, pak představuje Pavla Beretová (39), známá ze seriálu Osada.Přečtěte si
ELLA Průšová
26. 9. 2023 • 12:29

Helena je skvělá a vždy byla, ale nikdy si nevydupávala na režisérech, aby jí dali hlavní roli, zeptat se na to můžete režiséra Zelenky, ten o tom vyprávěl! Paní Bohdalová, chtělo by to trochu soudnosti, ale tu jste v sobě neměla nikdy! Ani slušnost!

ELLA Průšová
1. 9. 2023 • 15:32

Co to zase mele, Bohdalová, v každém režimu proplouvala hladce, každému prezidentovi padala do náruče, každý režim využila! Využívala vlastně vždy všechno, teď to všechno jen otáčí a lže!

stoura
1. 9. 2023 • 06:09

No těpic, vźdyt´ té staré rafice je 92r. co na ní jde ještě zestařit

stoura
31. 8. 2023 • 18:40

XYZ3
31. 8. 2023 • 17:54

Četla jsem, že jí museli zastřelit...

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.