Nevyléčitelná nemoc dcery Janečka a Mátlové: Tvrdá slova producenta | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 28. května 2024

Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián

Nevyléčitelná nemoc dcery Janečka a Mátlové: Tvrdá slova producenta

František Janeček s dcerou Emilly Anne
František Janeček s dcerou Emilly Anne (archiv Blesku)

Patnáctiletá dcera Dcera Terezy Mátlové (47) a Františka Janečka (79), Emilly Ann, se potýká s vážnou diagnózou. Nedávno jí byla zjištěna Crohnova nemoc, které se bude muset nyní celoživotně podřídit. I přes svůj nízký věk se ale rozhodla statečně vystoupit ze své komfortní zóny a o onemocnění promluvit. Má to ale háček. Janeček si myslí, že to nebylo její dobrovolné rozhodnutí...

„Už od minulého roku jsem hodně trpěla na brišní koliky. Vždy jsem měla křeče v břiše tak velké, že jsem skončila v nemocnici. Vždycky se to střídalo, jednou jsem měla velké bolesti, pak zase ne a takhle dokola,“ vypráví Emilly. 

Soukupova ex Tereza Mátlová: Jaromírův vztah s Agátou překvapil i mě!

Video se připravuje ...

Zpráva o onemocnění pak přišla letos v květnu. „Byla jsem v Japonsku a po návratu, o deset dní později, jsem byla ve velmi špatném stavu, byla jsem bílá jako stěna, pořád unavená a zhubla jsem šest kilo, vypadala jsem jako smrt. Vždy po jakémkoli jídle mi bylo hrozně špatně a zvracela jsem. Nejdřív mi zjistili na sonu, že mám zánět ve střevu, nakonec mi zjistili Crohnovu chorobu. Neexistuje na ni lék, je to na doživotí,“ řekla také. 

Celá rodina i Emilly si nyní zvykají na nová opatření, která spočívají zejména v úpravě stravy. „Každá matka si přeje hlavně zdraví svých dětí, nejhorší období bylo, když jsme nevěděli, co jí je. Nevěděla jsem, jak jí pomoci, hledala jsem příčiny. Nyní už známe příčinu jejích problémů a můžeme se tomu postavit čelem. Emillka je hrozně silná," řekla Super Mátlová

„Sama Emilly by s tím do médií nešla, soudím, že se o to zasloužila její matka, bez mého vědomí a souhlasu. Já sám bych takto citlivé informace s ohledem na věk dítěte neoznamoval,“ reagoval pro Blesk producent. 

Mátlová je těhotná! Tátovi Lubomírovi (†79) to před smrtí stihla říct

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.