Dvojčata Jiří a Jan Dlouzí (16): Jako oheň a voda! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 30. května 2024

Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila

Dvojčata Jiří a Jan Dlouzí (16): Jako oheň a voda!

Synové Vladimíra Dlouhého v Ulici
Synové Vladimíra Dlouhého v Ulici (TV Nova, archiv)

Herecký talent Jan a Jiří Dlouzí (16) zdědili po rodičích. Jejich táta Vladimír Dlouhý (†52) byl jedním z našich nejpopulárnějších herců. Jejich máma, herečka Petra Jungmanová (51), je držitelkou Ceny Thálie a diváci ji znají i z nekonečného seriálu Ulice.

Dvojčata jdou v hereckých šlépějích rodičů, ale žádná profesní rivalita mezi nimi není. A povahově se od sebe prý liší jako oheň a voda. 

Dva jiné světy

„Odmalička sdílíme společný pokoj a kdo přijde, uvidí dva světy. V jednom je čisto a oblečení složené do komínků. Tenhle svět je můj. Na Jirkově půlce se válejí kalhoty po zemi, všude papírky od čokolády. Ale i když jsme každý úplně jiný, máme se hodně rádi,“ prozrazuje Jan.

Propletené geny

Zatímco Jan jde do podoby svého táty, bratr Jiří nosí delší vlasy a podoba odkazuje spíše na jeho strýce, známého herce Michala Dlouhého (54). Oba mladíky diváci mohli pravidelně vídat v seriálu Ulice, kde ztvárňují dvojčata Matěje a Marka Dvořákovy. Ti v půlce roku přestoupili do nové třídy na gymnáziu, sžívají se s novými spolužáky i kantory, ale kolem jejich rodinných vztahů panují záhady. Po prázdninové přestávce nekonečného seriálu se s novou sezonou na obrazovky samozřejmě vrátí.

Finále Ulice: Svatební katastrofa, jiskra naděje u Máry a Karly a doják u Magdy a Prokopa

Video se připravuje ...

Na stříbrném plátně s Rodenem

Jiří se objeví v kinech v jedné z hlavních rolí filmu Dům v lukách, kde hraje i Karel Roden. Drama vychází ze životního příběhu režisérky Terezy Kotyk (44). Když se Hana, mladá ošetřovatelka vlků z Vídně, vydá po stopách uprchlého jedince přes hranice do České republiky, nečekaně se vrací na místo, jehož tabuizovaná minulost stále traumaticky zasahuje její generaci. Tady, ve starém domě své rakouské babičky Viktorie, se setkává se svou matkou Miriam a ocitá se takříkajíc mezi vlky, kteří v roce 1945 vyhnali její rodinu ze smečky.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.