Herečka Jiřina Jirásková (†81): VYKRADENÝ HROB LEGENDY! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 27. května 2024

Svátek slaví Valdemar, zítra Vilém

Herečka Jiřina Jirásková (†81): VYKRADENÝ HROB LEGENDY!

Jiřina Jirásková
Jiřina Jirásková (Archiv)

Jak na to může mít někdo žaludek! Ani 10 let po smrti nemá Jiřina Jirásková (†81) klid. Z malenického hrobu, kde sní věčný sen se svým životním partnerem, režisérem Zdeňkem Podskalským (†70), někdo ukradl čerstvě zasazené muškáty.

O místo posledního odpočinku pečuje matka univerzální dědičky po legendární herečce. Přestože už má na krku přes osm křížků, pravidelně chodí na hřbitov, sází, pleje, zalévá. Z krádeže je v šoku ona i její dcera Jana Svítivá (67).

Hnus všech hnusů

„Nemohu pominout tu drzost a nelidskost, s jakou někdo dokáže přijít na hřbitov, místo klidu, posledního odpočinku, a ukrást tam vysazené kytky,“ stěžuje si Svítivá na sociální síti. „Říkám si, co člověka vede k takovému kroku!? Finanční situace nebo jen senzace, že mám muškáty z hrobu slavných?! Tak či onak, je to hnus všech hnusů, morální dno,“ zlobí se univerzální dědička.

Karma je zdarma

Nedovede si představit, že by jí takové kytky udělaly radost, a věří, že zlodějům taky potěšení nepřinesou a uschnou. „Karma je zdarma, i na tebe dojde!“ dodává výhružně Svítivá. Na rodinný hrob Podskalských, kde odpočívá i Jirásková, zasadily s mámou po odporné krádeži obětavě nových 12 muškátů. Věří, že ty se už snad neztratí.

Hrob herce Josefa Somra († 88) v jeho rodném Vracově den před Památkou zesnulých.

Video se připravuje ...

Dřív se zamykalo

Hned vedle hřbitova je hospoda, kde bývaly diskotéky. I Blažena Škopková v podání Veroniky Kánské (56) v komedii Slunce seno říká: „Disco v Malenicích, to je něco!" Tehdy se ovšem hřbitov raději na noc zamykal. Asi je čas se k tomu vrátit.

Šumavský Slavín

Malenický hřbitůvek je jako dlaň, přesto tam navždy odpočívá vedle Podskalského a Jiráskové řada dalších významných osobností. Je tam pochován architekt Národního divadla Josef Zítek (†77), autor národopisných studií František Teplý (†78), akademický malíř Jaroslav Pešek (†85) a jeho žena, významná lékařka v oboru chirurgie Marie Pešková (†73), sbormistr Pavel Kühn (†64), herec Jiří Pleskot (†75) a jeho žena, televizní hlasatelka Olga Čuříková (†83).

Poslední rozloučení s Libuškou Šafránkovou v jejích rodných Šlapanicích

Video se připravuje ...



Přečtěte si
Dee Dee
13. 6. 2023 • 16:09

Jak zrovna Svítivá může mluvit o morálním dně a karmě. 🤣🤣🤣
Vypadá to, že karma dostihla právě jí v podobě ukradených pelargonií. Ono to ještě přijde Janino. Neboj, i na Tebe se voda vaří. 😁

lpitriska
13. 6. 2023 • 11:37

Hnus největššího kalibru. Nám před lety ukradli z hrobu našeho chlapečka,který zemřel ve 3 letech plyšáky ,které mu tam dla rodina o Vánocích . O kytkách ani nemluvě to ja často. sehnala jsem nestařec a ob jeden nám ho vyryli

bela trojanova
13. 6. 2023 • 09:56

Nám někdo nedávno ukradl z hrobu hrnek s kaktusem... 😡

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.