Arnošt Goldflam (76): SKONČIL U PSYCHIATRA! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 26. září 2023

Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš

Arnošt Goldflam (76): SKONČIL U PSYCHIATRA!

Arnošt Goldflam
Arnošt Goldflam (Foto karel kopáč, martin hykl, pavel machan, marek pátek, David Kundrat, jiří hadač, archiv Blesk, )

Populární umělec, herec, spisovatel a dramatik Arnošt Goldflam (76) ještě před nedávnem bojoval s depresemi, způsobenými traumatem z dětství. U diváků se proslavil jako Arnoštek z filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág či Lustig z pohádky Lotrando a Zubejda a málokdo by tušil, čím si prošel.

Maminka podlehla rakovině během jeho dospívání, to pak nastartovalo vleklé potíže. „Ještě jsem neměl ani maturitu a umřela mi maminka, na které jsem velmi lpěl,“ posteskl si Arnošt. Po škole byl hodně obsazovaný v brněnských divadlech.

Potíže začaly

Vše se mu postupně dařilo, pronásledovaly ho ale myšlenky na utrpení předků během holocaustu. Sympatický a laskavý umělec vyznačující se osobitým humorem své trápení skrýval velmi dlouho. Psychické onemocnění, spočívající v nezvladatelných depresích a úzkostech se vleklo. Stávalo se mu dokonce, že odcházel uprostřed zkoušek, rušil představení, anebo odmítal filmové a televizní role.

Arnošt Goldflam v 7 pádech Honzy Dědka: Jak jsem přišel o panictví…

Video se připravuje ...

Židovský pohled

Došlo to tak daleko, že nemohl ráno vstát z postele a normálně fungovat. Trauma, které si nesl od puberty, se ukázalo jako hlavní příčinou jeho stavů. Cítil se tak bezmocný , sevřený a plný strachu, až vyhledal psychiatra. S pomocí terapií a kombinací léků se z depresí nakonec dostal. „To je takový ten židovský pohled, že za každým rohem čeká katastrofa. Se vším se dá žít, když si to člověk správně zmotivuje,“ uzavírá Arnošt svoji 13. komnatu, kterou můžete vidět zítra od 21:05 hod. na ČT1.

Arnošt Goldflam: Zatím senilitu jenom hraju!

Video se připravuje ...Přečtěte si
Lenka Bulickova
29. 5. 2023 • 09:38

Taky chodím k psychiatrovi a nikoho to nezajímá čím jsem prošla . Hold nejsem celebrita

A takových nás je......

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.