Nejděsivější místo v Brně? Hlavní nádraží! Nikdo si s ním neví rady | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 21. dubna 2024

Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie

Nejděsivější místo v Brně? Hlavní nádraží! Nikdo si s ním neví rady

Hlavní nádraží je už dlouho  ostudou Brna.
Hlavní nádraží je už dlouho ostudou Brna. (Foto Aha! – H. Zdeněk)

Denně projde brněnským hlavním nádražím zhruba 60 tisíc lidí. Už při vysedání z vlaku si ale cestující musejí všimnout špíny a odpadků. Zanechávají je tam bezdomovci, kteří u nádraží přebývají.

Přeplněné odpadkové koše, pivní lahve, krabičky od cigaret, plechovky, kelímky a další odpad. Tomu všemu se musejí cestující vyhýbat, když směřují z vlaku či na vlak. „Je to tady jako na smetišti,“ popsala Aha! své pocity Jiřina Nová, která redakci na problém upozornila.

Podle strážníků je prostor na nádraží a jeho nejbližší okolí jedním z nejproblematičtějších míst Brna. „Jen od začátku roku jsme tam provedli cíleně už 2400 kontrol. V pozdních hodinách chodí strážníci i k odjezdu nočních spojů,“ řekla mluvčí strážníků Jana Pokorná. Ale to nepomáhá. Nepořádek nedělají běžní cestující. „Jde o skupinky, které popíjejí alkohol a žádají kolemjdoucí o peníze. Mají častokrát u sebe volně pobíhající psy. Pod vlivem alkoholu znečišťují veřejné prostranství a vzájemně se napadají,“ upřesnila Jana Pokorná.

Už v roce 2016 si Brno nechalo zpracovat pocitovou mapu města. Lidé tehdy upozorňovali, že hlavní nádraží je ostudou. Upozorňovali na špínu, povalující se odpadky, skvrny na dlažbě, zápach a popíjející bezdomovce. Prostor před nádražím je od té doby bedlivě sledován a situace se tam výrazně zlepšila. Problémem zůstávají zejména podchody.

Jedenáct hledaných

Brněnské hlavní nádraží láká kriminální živly. Jen letos tam strážníci dopadli 11 lidí stíhaných pro trestné činy, zejména krádeže. A případů znečištění řešili na nádraží brněnští strážci zákona od začátku roku rovnou stovku.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.