Exprezident Miloš Zeman (78): Kdo a jak se postará o jeho léčbu | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 9. prosince 2023

Svátek slaví Vratislav, zítra Julie

Exprezident Miloš Zeman (78): Kdo a jak se postará o jeho léčbu

Miloš Zeman během brífinku pro novináře při své cestě do Srbska (29.1.2023)
Miloš Zeman během brífinku pro novináře při své cestě do Srbska (29.1.2023) (Foto Blesk - Jakub Poláček)

Přes měsíc už Miloš Zeman (78) není českým prezidentem. Vypršením mandátu přišel i o výhody početného hradního aparátu. Jak ale zjistil deník Aha!, o zdravotní péči od firmy Senior Home Group bývalá hlava státu nepřišla. Sestry k němu totiž nadále dojíždějí.

Hradní kontrakt s firmou Senior Home Group, která spadá do skupiny Penta Hospitals CZ, skončil oficiálně 8. března. Tedy v den, kdy ve funkci skončil i Zeman. Jenže od 9. března začal pravděpodobně běžet kontrakt nový, a to přímo se samotnou bývalou hlavou státu. „Naše skupina bude i nadále poskytovat panu Zemanovi zdravotnické služby na základě indikace ošetřujícího lékaře,“ prozradil Aha! mluvčí skupiny Vladislav Podracký poté, co redakce vyfotila opakovaně vůz společnosti před lánským domem exprezidenta.

Zeman o prezidentských pravomocech: Přímá volba je měla změnit!

Video se připravuje ...

Hrazeno pojišťovnou

Objektivem deníku Aha! byla na místě zachycena jenom jedna sestra. Jestli jich ale za pacientem dochází více a jakou péči Zeman přesně vyžaduje, není jasné. „Naše společnost se k poskytovaným službám a úkonům ve vztahu ke konkrétním pacientům vyjadřuje pouze v obecné rovině. Tedy vám nemohu sdělit bližší podrobnosti k režimu péče o bývalého prezidenta,“ odpověděl Aha! Podracký. Co se ale ví, na péči se podílí pojišťovna. „Zdravotní péče indikovaná lékařem je hrazena pojišťovnou dle platného seznamu zdravotnických výkonů s bodovými hodnotami. Může ale obsahovat i případnou spoluúčast pacienta,“ dodal mluvčí.

Návštěva přátel

Minulý týden za Zemanem do Lán dorazili podle zjištění Seznam Zpráv jeho dva bývalí spolupracovníci – Vratislav Mynář (55) a Martin Nejedlý (56), kteří tam strávili dvě a půl hodiny. „Ano, pana exprezidenta jsem nedávno navštívil v jeho domě. Pan Zeman je ve velmi dobrém stavu a cítí se velmi dobře. Bavili jsme se spolu o několika záležitostech, a to jak to bude s jeho vznikající kanceláří a prací do budoucna. Řeč byla také, jestli potřebuje pomoci s péčí,“ řekl Aha! bývalý ekonomický poradce Nejedlý.

"Čarodějnice" Zemana byla odnesena k řece a tam obřadně... vynesena.

Video se připravuje ...

Péče za 2,9 milionu

Celkový účet za Zemanovu péči, kterou dříve hradila Kancelář prezidenta republiky, získala MF Dnes. Hrad prostřednictvím zákona o svobodném přístupu k informacím sdělil, že za 16měsíční zdravotnickou službu zaplatil 2 862 170 korun.Přečtěte si
stoura
12. 4. 2023 • 05:36

Přesně napsáno!! Jen bych dodal , že těch dojičů je okolo této tragické postavy stále dost. Nechci se ho zastávat(neměl a nemám) ho rád, ale ten co byl před ním tu placenou kancelář má taky nebo ne??

Marta Kubíková
11. 4. 2023 • 15:58

Kdo a jak se postará? To je teda otázka. Jako každý řadový občan, dle svých možností si zajistí a zaplatí pečovatelku. Tento rébus neřeší jen on, ale ve stáří a nemohoucnosti, téměř každý.
A zrovna on si může dovolit služby na úrovni, neboť na to má a navíc není sám, ale má manželku.

Uživatel_5348500
11. 4. 2023 • 15:35

Měl by si péči platit sám, má dost vysokou penzi a ne dojit peníze ze stát.pokladny,ono je dost toho ,že bude mít placenu kancelář jen proto, že zas dostane finance od státu.Jednou skončil, tak nač nějaká kancelář?Zcela k ničemu a zbytečnost, kdo by z občanů za ním asi chodil,když nemá žádné pravomoce?

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.