Zákaz v TV i na divadle! Tady končí sranda, vzteká se Kramár | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 24. února 2024

Svátek slaví Matěj, zítra Liliana

Zákaz v TV i na divadle! Tady končí sranda, vzteká se Kramár

Maroš Kramár
Maroš Kramár  (Profimedia.cz)

Na korektnost se v dnešní době obzvlášť dbá. Témata týkající se ras, národností či sexuální orientace jsou stále citlivější, byť se o nich mluví čím dál více. Do potyčky se tak chce pouštět málokdo. Ve veřejných sférách již byla přijata různá opatření. Ta se týkají i divadel, což nenechalo chladným herce a moderátora Maroše Kramára (63).

Svět je pestrý, což platí i o lidech v něm. Kdo se s tímto faktem neumí smířit, ten se může dočkat nepříjemností. Těm se ovšem snaží většina vyhnout. V divadlech až donedávna mohli afroamerické postavy ztvárnit herci světlejší pleti. To již aktuálně neplatí. Někteří to chápou, jiní to vnímají jako omezování umění. Svůj názor vyjádřil i slovenský herec Maroš Kramár.

Maroš Kramár o sexistické kauze s maskérkou i tučné pokutě! Dnes v 7 pádech Honzy Dědka

Video se připravuje ...

„Osobně se mi to nelíbí, jelikož tam už končí humor. Začínáme si všechno vyčítat a mám například problém s tím, že už nesmíme v televizi nebo divadle hrát jako bílí herci afroameričany. S tím nesouhlasím,“ prohlásil herec a moderátor v rozhovoru pro slovenský web Šarm. „Umění je tu od toho, abychom si na něco hráli, něco ukazovali, nastavovali zrcadlo, a nemělo by se takto omezovat. Měli bychom se navzájem chápat a tolerovat a nevyčítat si rozdíly,“ myslí si moderátor Zázraků přírody.

Pramínek vlasů: Íránské ženy a dívky si na protest proti režimu stříhají vlasy, české herečky jim týmž činem vyjadřují podporu

Video se připravuje ...

Absolutní svoboda podle něj neexistuje, ale čím dál častější zákazy podle Kramára nevedou k ničemu dobrému. „Je mi úplně jedno, jaké barvy či rasy člověk je, zda je gay… Pro mě je důležité, jaký je to člověk a jestli si s ním rozumím. Ale v něčem mě ta dnešní přílišná korektnost už obtěžuje,“ shrnul tuto problematiku Maroš Kramár.Přečtěte si
TatkaRoman
23. 11. 2022 • 12:13

Vypadá to tak, že nikdo nemá odvahu říct svůj vlastní názor. Musí se říkat jen světový názor a nejlépe ten který určuje USA, ti kteří ještě mají země kde dodnes není zrušeno otrokařství.

yokky
22. 11. 2022 • 14:36

🆒🆒🆒🆒­🆒🆒🆒🆒👍👍­👍👍👍👍👍👍­👏👏👏👏

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.