Miroslav Hanuš o své postavě z Případů 1. oddělení: Korejs? Dobrej chlap | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 3. března 2024

Svátek slaví Kamil, zítra Stela

Miroslav Hanuš o své postavě z Případů 1. oddělení: Korejs? Dobrej chlap

Miroslav Hanuš při natáčení.
Miroslav Hanuš při natáčení. (Foto Aha! – Robert Klejch, Česká televize )

Postava majora Josefe Korejse z Případů 1. oddělení je pro jeho představitele Miroslava Hanuše (58) zřejmě víc než jen role. Jeho osobnost herec rozvíjí nejen s vděčností, ale hlavně s neutuchajícím nadšením.

Diváci postavu kriminalisty Josefe Korejse nejdřív moc nemuseli. Vnímali ho kvůli jeho drsnému kariérismu jednoznačně negativně. Postupem času si ho ale překvpivě zamilovali. „Jsem za tu roli opravdu vděčný,“ přiznává Miroslav Hanuš, který začal dostávat větší herecké příležitosti až po padesátce. „Proto mi nevadí, že se mnou bude major Korejs spojovaný asi až do smrti. Je to dobrej chlap a hodně pro mě udělal,“ vysvětlil „A já pro něj,“ dodává herec.

Kalendář je bomba!

Hanuš svého majora vyšperkovává, kde může. Iniciativně rozvinul nejen jeho zálibu v pojídání jablek, ale vymyslel i speciální senzační kalendář. V něm je Korejs zachycen každý měsíc v jiné roli včetně světových kriminalistů jako jsou Columbo nebo Agent 007. „Lidi strhli televizní server, když si ho začali objednávat,“ usmívá se spokojený Hanuš.

Drbárna z ULICE: Odhalená nevěrnice, dopis ze záhrobí a odhalená vyžírka

Video se připravuje ...

Laskavě a vlídně

Ve třetí řadě seriálu se Korejs poměrně překvapivě ukáže nejen jako pečlivý vyšetřovatel, ale i schopný psycholog. Dva přežité infarkty ho obohatily určitým životním nadhledem. Zapírající pachatele přivádí k přiznání svým vlídným, až otcovským přístupem plným pochopení. Přesně tak se mu také podaří přesvědčit zatvrzelého vraha z Klánovického lesa v dnešním díle Střihač, že vypovídat pro něj bude rozhodně výhodnější.

Slavné příjmení

Scenáristé Josef Mareš (58) a Jan Malinda (40) si dovolili malý vtípek a svého majora pojmenovali po noblesním policejním radovi Korejsovi z právě reprízovaného seriálu Panoptikum Města pražského (1978). Ztvárnil ho Jiří Adamíra (†67), ale není jisté, zda to byl rovněž Josef. Jeho křestní jméno se totiž v seriálu neobjevuje.

Nejhorší chvíle britské královské rodiny odhaluje pátá řada Koruny!

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.