Štáb se netajil obavami o Rumla i Polívku: Nakonec zaskočili kaskadéři | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 21. července 2024

Svátek slaví Vítězslav, zítra Magdaléna

Štáb se netajil obavami o Rumla i Polívku: Nakonec zaskočili kaskadéři

Nový seriál Hořký svět
Nový seriál Hořký svět (FTV Prima)

Scéna na komíně jako z Postřižin. Z některých záběrů v seriálu Hořký svět se bude divákům určitě točit hlava. Herci ale sami do rizika jít nesměli. Ve výšce byli místo Bolka Polívky (73) a Matouše Rumla (36) kaskadéři.

Hořký svět, který sledoval minulý týden na Primě více než milion diváků, vypráví o tom, co se může stát, když rodina zdědí pivovar. Otec Štěpán Berka v podání Matouše Rumla a jeho syn (ten skutečný si zahrál i v seriálu) vylezou na komín. „Natáčelo se to tak, že jsme měli plošinu, na které jsme s Nathanaelem byli, ale nelezli jsme až na vrchol samotného komínu. Tam nás zastoupili kaskadéři,“ přiznal Ruml.

Na MFF KV oceněný Bolek Polívka: Museli mě přesvědčit, že to není protekce

Video se připravuje ...

„My jen točili pár záběrů, jak na ten komín šplháme,“ prozrazuje filmové triky herec. „Pro natáčení dialogů jsme měli vrcholek komínu postavený na poli – a tam se odehrával náš rozhovor. Na samotný komín by se totiž kamera dost těžko dostávala a museli bychom být jištěni. V rámci bezpečnosti bylo toto řešení lepší,“ přiznává Ruml a je rád, že to filmaři nakonec vymysleli tímhle způsobem. „Bylo příjemnější cítit se bezpečně a hrát, než kdybychom byli ve výšce a bojovali se strachem. Tohle byla lepší varianta.“ Oba se tak mohli soustředit na texty, aniž by pod sebou měli bezednou hloubku.

Polezou tam všichni!

Nejsou ale jediní, kdo se vypraví do nebeské výše. V dalším dílu příští týden tam scénář pošle i Bolka Polívku alias sládka Bolka Víznera. Ale i za něj z bezpečnostních důvodů poslal štáb do výšin kaskadéra. Jistota totiž musí být. Podoba s herci je ale naprosto dokonalá.

Prostor KVIFF X: Rozhovor s Bolkem Polívkou

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.