Tisíce lidí se loučily s Haničkou Písničkou: Fronta se táhla centrem Prahy | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 14. dubna 2024

Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie

Tisíce lidí se loučily s Haničkou Písničkou: Fronta se táhla centrem Prahy

Štefan Margita poděkoval lékařům
Štefan Margita poděkoval lékařům (Archiv)

Tisíce lidí přišly naposledy vyjádřit obdiv a dík své milované Hance Zagorové (†75). V několikasetmetrové frontě v Jungmannově ulici před divadlem Kalich tekly prakticky celý den slzy, ale zněly i její písně. Fanoušci nosili květiny a zapisovali se do kondolenční knihy. 

Poklonit se před rakví s ostatky oblíbené zpěvačky byla pro mnohé prostě nutnost svědomí. „Já jsem přijel ze Šumperka a jsem tu od čtvrt na osm. Vůbec mi to čekání nevadí, hodně si tady s lidmi povídáme, kdo co na paní Zagorové obdivoval,“ svěřil se Aha! pán, čekající hned na začátku fronty. „Haničku jsem znala od svého dětství. Byla to pevná konstanta, která patřila k mému životu. V pátek se mi málem zastavilo srdce, když jsem zjistila, že zemřela,“ svěřila deníku Aha! paní v dlouhé řadě.

Tam čekala od ranních hodin na to, aby se Hance Zagorové naposledy poklonila. Přesně úderem 11. hodiny se otevřely dveře do divadla Kalich a lidé mohli zpěvačce ke katafalku položit květiny nebo se i v tichosti pomodlit. Celou komorní atmosféru dotvořily písničky, které tiše a dojemně zněly celým prostorem divadla. Za svůj život jich Hanička Písnička nazpívala skoro tisícovku...

Převoz do krematoria

Z divadla Kalich byla rakev s ostatky převezena do krematoria. Její urna bude uložena do hrobu, který si již před 10 lety pořídla Hana Zagorová na pražském Vyšehradském hřbitově.

Pieta za Zagorovou, dlouhé fronty, stovky květin! Zvrat v kauze Mlejnek a Gorbačov zemřel

Video se připravuje ...

Smutný Peroutka: Setkání jsem nestihl!

Herec a zpěvák Milan Peroutka (32) před divadlem prozradil, že to byl právě on, kdo se jako první z muzikálové party dozvěděl o Hančině smrti. Bylo to na páteční zkoušce muzikálu Biograf láska, který je napsán na motivy písní Zagorové „Moc jsem se těšil, že si s Hankou podám ruku. Těšil jsem se na to, že dorazí na naše zkoušky. To už bohužel nestihla,“ smutně řekl Peroutka. „Byl jsem první, kdo se to v pátek dozvěděl. Nejprve jsem netušil, zda mám informaci kolegům vůbec oznámit... Pošeptal jsem ji proto jen režisérovi. Ten si odběhl zatelefonovat, a když zjistil, že je to skutečně pravda, zkoušku ukončil a herce poslal domů. Všechny to strašně sebralo, “ dodal muzikálový herec.

Absolonová v slzách: Odešla mi »maminka« 

Zpěvačka Monika Absolonová (45) byla Hančinou dlouholetou přítelkyní, ale v úterý se kvůli neodkladným pracovním povinnostem nemohla zádušní mše zúčastnit. Proto se s ní přišla rozloučit až včera do Divadla Kalich. Moniku doprovodil kamarád Tomáš Přenosil. „Hanka mi v muzikálu Mona Lisa hrála maminku, to jsme si už i tykaly. Střídala se s Helenou Vondráčkovou a Lindou Finkovou, které byly obě skvělé. Ale když jsem hrála s Hankou, vždycky jsem brečela. Je to taková smutná, dojemná scéna, byla jsem z toho na mrtvici! Pokaždé jsem řekla »maminko« a začala brečet... Bylo to na konci muzikálu, měla jsem tam nejtěžší píseň, pan profesor Eduard Klezla mi kladl na srdce, že nesmím plakat, protože se mi sevře hrdlo. Jenže nedalo se tomu poručit. Takže když hrála Hanka, věděla jsem, že jsem v háji a čekají mě muka a boj s vysokými tóny v krku,“ dodává Absolonová.

Pietní místo na Vyšehradě

Po ukončení smuteční akce v Divadle Kalich byly květinové dary převezeny na pietní místo v blízkosti vstupu vyšehradského hřbitova, kde budou umístěny do 3. září do večerních hodin. Tady bude poslední možnost se symbolicky rozloučit s Hankou a případně i zapálit svíčku.

Karel Vágner se na rozloučení se Zagorovou zhroutil: Jsem úplně v háji

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.