Rozloučení s Dalimilem Klapkou (†89): Rodina odmítla čestnou stráž! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 6. července 2022

Dnes je Den upálení mistra Jana Husa, zítra Bohuslava

Rozloučení s Dalimilem Klapkou (†89): Rodina odmítla čestnou stráž!

Herecká asociace zveřejnila Klapkovo parte.
Herecká asociace zveřejnila Klapkovo parte. (Herecká asociace, archiv Blesku)

Na výslovné přání rodiny nebudou stát kolegové čestnou stráž u rakve. Poslední rozloučení s dabérem a hercem Dalimilem Klapkou (†89) se musí obejít bez tohoto dojemného hereckého zvyku.

Už zítra se v 11 hodin otevře Divadlo Na Fidlovačce pro fanoušky jeho umění. Dalimil Klapka, jehož hlasem promlouval děda Simpson i poručík Colombo, zde působil posledních deset let, dokonce tady ve velkém oslavil své pětaosmdesátiny. Proto se herci zajímali o to, kdo bude stát na jevišti u rakve čestnou stráž. Rodina ale tuto zvyklost odmítla! Podle informací deníku Aha! promluví nad rakví kamarád zesnulého Jiří Klem (78).

Martin Dejdar o Josefu Abrhámovi (†82): Jeho manželství bylo poselstvím dalším generacím

Video se připravuje ...

Působili spolu v dříve Realistickém, nyní Švandově divadle. Dalimil zde hrál více než třicet let. Ve 13 hodin se divadlo pro veřejnost uzavře a s Dalimilem se rozloučí rodina a nejbližší přátelé. Určitě mezi ně patří herec Antonín Hardt (86). „Poznali jsme se před sedmdesáti lety! Po DAMU jsme se scházeli rok co rok ve vinárnách, studovala s námi i Jana Werichová, chodili jsme k nim do vily. Dalimil bude už se mnou pořád,“ zavzpomínal herec.

Jan Hrušínský na pohřbu Abrháma: Od Líby a od Pepy jsem dostal nejhorší dárek

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.