Soumrak nekonečného seriálu? Ulice bude mít konkurenci! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 2. července 2022

Svátek slaví Patricie, zítra Radomír

Soumrak nekonečného seriálu? Ulice bude mít konkurenci!

Ulice
Ulice (TV Nova)

Dlouho se zapomínalo na mladé publikum a komerční televize sázely se svými seriály především na dospělejší diváky, kterým přizpůsobovaly autentické dějové linky. Ačkoli se v poslední době roztrhl pytel s kriminálkami, které obecně oslovují širší publikum, mladá generace se ne a ne dočkat skutečné pozornosti. To se rozhodla změnit televize Nova, která přišla s relativně novým seriálovým konceptem.

Jelikož se jedná o poměrně unikátní projekt, shání tvůrci seriálu nové tváře, kterým by jednak dali šanci se zviditelnit, jednak by se jednalo o jedinečnou zkušenost, která by jim mohla otevřít bránu do filmového a seriálového světa. „Máte herecký talent, i když nejste profesionální herec nebo herečka? Pro nově připravovaný projekt hledáme právě vás,“ láká TV Nova na svém webu nové tváře.

První česká komerční stanice se v rámci tvorby seriálu inspirovala německým pořadem Berlin – Tag & Nacht. Dosud se čeští diváci s podobným typem seriálu neměli možnost setkat. „Formát je to opravdu netradiční, budeme mít jen schematický a zjednodušený scénář, který dopředu nastíní hlavní dějové linky, samotné dialogy a interakce už nechává na aktérech,“ cituje web Expres.cz tvůrce televizního projektu, který v Česku nemá obdoby.

Tento týden v Ulici: Rozejde se Alice s Bedřichem, a jaké tajemství skrývá Magda

Video se připravuje ...

Seriál se zaměřuje na mladou generaci, která proplouvá životem plných strastí i radostí a častých vztahových karambolů. „Divákům ukážeme, jak žije skupina mladých lidí ve velkém bytě v centru Prahy. Obyvatelé řeší každodenní radosti, starosti, lásky i zklamání, podobně jako každý z nás,“  zní popis ››Ulice pro náctileté‹‹. Lákadlo pro mladé a dospívající zaštiťuje společnost Joy Department a bude vysíláno každý všední den na Nova Fun. Délkou se přibližuje západním seriálům, které mají díly o délce 45 minut.

Nový seriál na Voyo: Iveta

Video se připravuje ...

Přečtěte si
janirak
29. 5. 2022 • 06:47

jsem ušetřen těch stupidních tisícidílných serialů a reality show.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.