DAGMAR HAVLOVÁ: Krach milované hospody! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 18. srpna 2022

Svátek slaví Helena, zítra Ludvík

DAGMAR HAVLOVÁ: Krach milované hospody!

Dagmar Havlová
Dagmar Havlová (Foto Instagram.com)

Nejen bývalá první dáma Dagmar Havlová (69) smutní! Po 27 letech navždy zavřela dveře vyhlášená restaurace U Čiriny poblíž Karlova náměstí v Praze, kam tak rád chodil prezident Václav Havel (†75) s chotí.

A také další kumštýři, kteří milovali kuchařský um »Maďarkočešky« Čiriny Košíkové (71), jež za Havlova prezidentování vařila na Hradě. Václav chodil k Čirině nejen s Dagmar, ale třeba i s americkou písničkářkou Joan Baezovou (81), oscarovým režisérem Milošem Formanem (†86) a dalšími lidmi blízkými jeho srdci. „Dáša Havlová milovala moje kuře na ananasu s mandlemi. Jinak chlapi včetně Gotta chtěli halušky nebo střapačky se zelím a špekem,“ popisovala Čirina.

Dagmar Havlová na oslavě Karla Vágnera: Promluvila o svých vnučkách!

Video se připravuje ...

Prodáno před 7 lety

Vyhlášená kuchařka svou hospodu prodala už před sedmi roky. „Ještě dva roky jsem tam ale docházela a pomáhala novému majiteli, který chtěl k mému velkému potěšení zanechat na jídelním lístku některé moje speciality včetně názvu podniku,“ říkala Čirina ještě před covidem. 

Zámek na vratech

To, že má teď její bývalá chlouba zámek na vratech a pomalu, ale jistě jí zvoní umíráček, až do včerejška netušila. „Co se týká naší bývalé restaurace, nic nevím,“ odpověděla včera deníku Aha! Čirina na dotaz, proč je podnik trvale uzavřený.

Vyznání od prezidenta

„Jsem dávným přítelem Čirininých jídel, rád k ní chodím a děkuji jí za lahůdky, jimiž mne občas obdarovává,“ napsal do knihy Vaříme s Čirinou vlastnoručně Václav Havel.

Vyznání od prezidentaPřečtěte si
stařec
1. 4. 2022 • 10:39

yarda
1. 4. 2022 • 10:22

Připomněl jsem si výňatek z klasika:
...
Teď mě napadá, kdyby Harris obrátil novou stránku a stal se z něho slavný a užitečný člověk a kdyby to dotáhl až na ministerského předsedu a umřel, jestli by na všechny hospody, které poctil svou návštěvou, dali cedulky jako “V tomto podniku vypil jedno pivo Harris”, “Zde si v létě v roce 88 dal harris dvě chlazené skotské”, “Zde v prosinci 1886 vyrazili dveře s Harrisem”.
Ale ne, takových hospod by bylo strašně mnoho. Proslavily by se naopak ty podniky, do kterých Harris jakživ nevstoupil. “Jediný hostinec v jižním Londýně, kde nikdy nepopíjel Harris!” Do toho by se lidé přímo hrnuli, aby zjistili co to s ním je.
...

Alva
1. 4. 2022 • 09:32

Michal Michal- máte pravdu, ale vše jednou končí, paní měla roky, šla odpočívat a nikdo druhý už nikdy neudělá to, co dělala ona, nicméně po hospodách se jde už roky, takže teď to teprve začne padat, protože hospodám se hází klacky pod nohy léta, jiné profese se neřeší, jen hospody.

Michal Michal
1. 4. 2022 • 09:07

To byly pracná jídla , dnešním zdegenerovaným mladým stačí hambáč a hranolky ...

mbmb
1. 4. 2022 • 06:01

Dasenka má dietu a majitel restaurace nyní take

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.