Slováčková zažila to samé, co maminka: Znásilnili ji, ale nezabili! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 28. června 2022

Svátek slaví Lubomír, zítra Petr a Pavel

Slováčková zažila to samé, co maminka: Znásilnili ji, ale nezabili!

Znásilnění v Ordinaci v růžové zahradě
Znásilnění v Ordinaci v růžové zahradě (tv nova)

Coby herečku ji potkal, jen o 43 let později, podobný osud jako její matku. S tím rozdílem, že Dagmar Patrasovou (65) ve filmu Smrt stopařek populární polský herec Marek Perepeczko (†63) znásilnil a při tom uškrtil. A Annu Slováčkovou (26) v Ordinaci v růžové zahradě pohledný herec Juraj Bača (34) »pouze« znásilnil.

„Pan Perepeczko byl velmi milý a pozorný muž, který měl velký problém nás škrtit. On to prostě neuměl. Musela jsem mu sama říct, aby se nebál přitlačit a povzbuzovat ho,” vzpomíná na brutální scénu Patrasová. Ta poté, co se jejími radami herec řídil, samozřejmě nevyvázla bez zranění. „Měla jsem pak zhmožděný krček a několik modřin, ale to už k herecké profesi prostě patří. Aby to bylo co nejvěrohodnější, muselo to tak zkrátka být,“ komentuje natáčení dnes již legendární detektivky s nadhledem Dáda.

Potřebovala terapeuty

To její dcera Anička až takový nadhled nemá a seriálové znásilnění považuje za jedno ze svých nejtěžších natáčení. „Natáčet něco takového je samozřejmě těžké. Hodně jsem to předtím probírala jak s kolegyněmi, tak s terapeuty,“ netají dokonce Slováčková.

O co jde?

Seriál Ordinace v růžové zahradě 2 ve svém nejnovějším díle rozehrává velké drama zdravotní sestry Radky, kterou ztvárňuje právě Anička. A i když v závěru epizody řekne zcela jasné »ne«, Bača se na ni stejně surově vrhne. „Dívala jsem se a studovala různé dokumenty na dané téma. Pak mi pan režisér Fuit vysvětlil svůj pohled na celou scénu, že to musíme natočit tak, aby bylo jasně patrné, že se o znásilnění jedná,“ popisuje Slováčková. Zároveň prý byla moc ráda, že vypjatou scénu točila s Jurajem Bačou. „Což je neuvěřitelně hodný, slušný člověk. Pořád se ujišťoval, že jsem v pořádku,“ prozradila detaily z natáčení Anna.

Co se stane dál? Nahlásí Radka znásilnění na policii? A bude jí jako Radce vůbec někdo věřit? Její další kroky mohou diváci sledovat exkluzivně na Voyo již tento čtvrtek.

Jasně řekla ne, a přesto ji znásilnil! Toto trauma prožívala tentokrát Anna Slováčková

Video se připravuje ...

»Ne!« jsem řekla několikrát

„Radka si zažila něco, čeho se obává a z čeho má strach snad každá žena. Když člověk zapluje do »podsvětí« této problematiky, což jsem v rámci přípravy udělala, v šoku zjistí, kolika žen se sexuální obtěžování či přímo znásilnění týká. Radka jasně řekne »ne« dokonce několikrát. Právě toto krátké slovo by mělo stačit, aby druhá strana přestala dělat cokoli, co se nám nelíbí. To se bohužel ve spoustě případů nestane. Jsem moc ráda, že já jsem něco tak krutého nikdy nezažila,“ říká Slováčková.

Smrt stopařek: Jak to bylo doopravdy?

Ve filmu Smrt stopařek pachatele zneškodní odstřelovač na benzinové stanici. Ve skutečnosti vrah stopařek Miroslav Somora (†34) dostal provaz. Případ se stal 8. srpna 1976 a šokoval celé Československo. Psychopatický násilník Somora ale obě své oběti, slovenské studentky, nejprve utloukl utahovacím klíčem na kola a pak ubodal. Jednu z nich znásilnil a mrtvá těla odvezl na skládku u Valašských Klobouk, kde je přikryl vrstvou odpadků. Nakonec klidně odjel domů, kde ho čekala manželka s tříměsíční dcerkou. „Ani moc nekřičely. Brzy zůstaly bezvládně ležet. Jedna na sedadle, druhá pod ním. Potom jsem vzal nůž, dlouhý asi třicet centimetrů, a začal obě dívky bodat. Kam a kolikrát jsem bodl, si už nepamatuji,“ doznal se při výslechu řidič náklaďáku. Do obětí bodal prý takovou silou, že v jedné z nich zlomil nůž! V té době už měl za sebou tresty za loupežná přepadení, krádeže a znásilnění. Popraven byl v únoru 1979. Film měl premiéru na podzim téhož roku.

Šťastná Slováčková porazila rakovinu! A Novotný skončil u soudu, urazil prodavačku

Video se připravuje ...Přečtěte si
sorgedoktor
9. 3. 2022 • 10:19

Ale no

ivanak
9. 3. 2022 • 07:19

Opět titulek a nesmysl...pokud pisatel nezná film smrt stoparek, tak ať se na něj podívá. Patrasová znásilněna nebyla, pouze uskrcena...mít takové redaktory, to je fakt poklad.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.