Jančařík o Marvanovi: Drsný ortel na adresu slavného otčíma | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 21. ledna 2022

Svátek slaví Běla, zítra Slavomír

Jančařík o Marvanovi: Drsný ortel na adresu slavného otčíma

Petr Jančařík
Petr Jančařík (Foto: Martin Pekárek, Lukáš Červený, archiv Blesku)

Herec a moderátor Petr Jančařík (70) se do povědomí diváků zapsal díky pořadu Magion, který vysílala Česká televize v 80. a 90. letech. Stejná přezdívka mu vydržela až dodnes. V jedné z jeho mnoha životních etap se ovšem mihl i herec Jaroslav Marvan (†72). Jaký měl na něj vliv?

I přes to, že měl Jaroslav Marvan vlastní rodinu, neodolal kouzlu herečky Aleny Jančaříkové (†34), a chvíli tak žil ve dvou domácnostech najednou. Často se stýkal se svým takřka nevlastní synem Petrem, vztah otce a syna ani s ním, ani s jeho bratrem ovšem nevybudoval.

Jančařík o nemocném synovi na vozíku: Zkuste si být v jeho kůži byť jen den...

„Budil v nás respekt. Jednou nás vzal do kina na film Poslední mohykán, kde měl krásnou dvojroli. Když jsme z biografu odcházeli, ptal se, jak se nám líbil, jistě čekal naše nadšení. Jenže my mysleli, že jdeme na indiánku, takže jsme byli zklamaní a naše reakce v něm vzbudila nelibost,“ cituje Jančaříka web onlyu.cz.

Stejně jako ve svých několika rolích působil i v běžném životě poněkud chladně, byť měl třeba i dobré úmysly - trochu jako jeho legendární Gustav Anděl. „Z Ameriky nám jednou dovezl gramofonové desky, kde byl rokenrol. My na tu hudbu byli ještě mladí a raději poslouchali Spejbla a Hurvínka. Dával nám dárky, ale mám pocit, že i proto, abychom vystřelili na chvíli z domu a on měl tak klid. Měl v sobě zkrátka cosi vážného, že by byl samá legrace, to nemůžu říct,“ dodal Petr Jančařík.

Medailonek: Jaroslav MarvanPřečtěte si
jardavozembouch
12. 1. 2022 • 18:22

Považuji za ubohost, když kdokoli po smrti oné osoby zveřejňuje různá "tajemství" apod.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.