Nezvratný osud! Ještě že nejsem pověrčivá, tvrdí Nagyová | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 21. května 2024

Svátek slaví Monika, zítra Emil

Nezvratný osud! Ještě že nejsem pověrčivá, tvrdí Nagyová

Princezna Arabela Jana Nagyová dědí role
Princezna Arabela Jana Nagyová dědí role (PETR NOVOTNÝ )

Stalo se jí to už dvakrát! Poprvé převzala Jana Nagyová (62) po nemocné Libušce Šafránkové (†68) Arabelu, podruhé královnu Ludmilu v pohádce Princ Mamánek, kterou právě dotáčí Jan Budař (44). Po dlouhé době se objeví na plátnech kin. Být ve správný čas na správném místě.

Zlaté pravidlo, které odjakživa funguje. Když režisér Václav Vorlíček (†88) vybíral Arabelu (1980), přišlo mu na konkurz přes sto princezen. Vyhrála Libuška Šafránková. Jenže onemocněla a hledala se náhradnice.

Takhle dnes vypadá princezna Arabela! Nagyová přijela na narozeniny Vorlíčka!

Video se připravuje ...

„Režisér si vzpomněl na mě. Nebrala jsem to vůbec jako z nouze ctnost. Já jsem tu roli považovala za obrovské štěstí,“ vzpomíná Jana Nagyová(62), která ji nakonec hrála a slavila s ní úspěch. Jenže pak odjela do Německa a její filmová kariéra se přetrhla. V pokračování Arabely už se neobjevila, její agentka požadovala příliš vysoký honorář. Hrála ji Libuščina sestra Miroslava. To, že její filmový návrat po letech bude opět spojen s »Popelkou«, jistě nečekala. Když herec Jan Budař obsazoval pohádku Princ Mamánek, kterou sám napsal, oslovil Libušku. Pro těžkou nemoc ale roli přijmout už nemohla.

„Zpočátku jsem to vůbec nevěděla,“ líčí Jana. „Ještě že nejsem pověrčivá, protože v opačném případě bych do tohoto projektu asi nešla,“ dodává. Herec a režisér Jan Budař k ní neměl vůbec snadnou cestu. Protože Jana žije trvale v zahraničí, marně na ni sháněl kontakt. Nakonec napsal její nejmladší dceři na sociální síť s prosbou o propojení, pak už ji přemlouvat nemusel. „Pro roli jsem se rozhodla okamžitě," sdělila. 

Představitelka Arabely Jana Nagyová dnesPřečtěte si
illenne
1. 11. 2021 • 13:37

Já jen nechápu, proč Jana Nagyová, herectví se už nevěnovala, žije v zahraničí, má tam rodinu. Máme tolik skvělých hereček, tak proč právě ona to fakt nechápu

zuzakirsch
31. 10. 2021 • 10:14

Desítky let nehrála, to bude teda umění.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.