Oslavenkyně Iva Janžurová (80): Zdrtila i Donutila | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 25. května 2024

Svátek slaví Viola, zítra Filip

Oslavenkyně Iva Janžurová (80): Zdrtila i Donutila

Iva Janžurová
Iva Janžurová (archiv Blesku)

Další důvod k oslavě! Novopečená osmdesátnice Iva Janžurová dala všem na frak. Audienci u královny, kde ztvárňuje Alžbětu II., si na ČT art nenechalo ujít rekordních 181 tisíc diváků. Za osm let existence této televizní stanice je to tak bezkonkurenčně nejsledovanější záznam divadelní inscenace!

Janžurová coby královna tak nechala za sebou i Miroslava Donutila (70) se Sluhou dvou pánů či Barboru Hrzánovou (57) a jejího Hrdého Budžese. Herečka se k roli po roce vrátila s velkým nadšením, přestože nesleze tři hodiny z jeviště a nosí v hlavě spoustu textu. „Právě kvůli tomu potřebuje herec často hrát,“ svěřila se už před časem. Ve Stavovském divadle se natáčelo bohužel bez diváků. Asi nebylo jednoduché vybičovat se k výkonu před prázdným hledištěm. A nejsmutnější byla děkovačka za naprostého ticha, bez potlesku.

Herci si mohli jen představovat spokojené diváky u televizních obrazovek. Podkladem pro hru jsou skutečné audience, které už 60 let každé úterý odpoledne udílí Alžběta II. svým premiérům. Britské premiéry a premiérku představují Taťjana Medvecká (67), František Němec (77), Igor Bareš (55), Igor Orozovič (36), Vladislav Beneš (64), Martin Pechlát (46) a David Matásek (58). Královského komorníka hraje Jan Hartl (68).

Iva Janžurová slaví 80! Připomeňte si její nejslavnější role!

Video se připravuje ...

Orozovič v jiném saku

O zpestření natáčení se postaral Igor Orozovič (36) coby premiér John Major. „Vaše veličenstvo, koukám, že jsem si vzal omylem jiné sako,“ řekl zdvořile své královně během jejich dialogu a odešel ze scény. Kamery se tak musely na chvíli zastavit.

Iva Janžurová slaví krásných a úctyhodných 80 let.

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.