Tragická smrt přítele! Karel Šíp odtajnil detaily | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 14. dubna 2024

Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie

Tragická smrt přítele! Karel Šíp odtajnil detaily

Karel Šíp
Karel Šíp (CNC_Marek Pátek)

Od smrti Jiřího Schelingera (†30) uplynulo už čtyřicet let. Na smutné okamžiky tragického odchodu zpěváka zavzpomínal nedávno i Karel Šíp (75).

Schelinger  měl ve svých raných začátcích Šípa doslova učarovat, proto s jeho skupinou Faraon natočil zpěvák s nezaměnitelným chraplákem své první singly, jak píše magazín Sedmička. Jenže když vyšel hit Holubí dům, nadějného interpreta hudebníkovi odlákal František Ringo Čech. Dobře nastartovanou kariéru Schelingera ovšem ukončila tragédie. Zpěvák skočil roku 1981 do Dunaje, což ho bohužel stálo život. Jak to tehdy přesně bylo, se spekuluje celá desetiletí. Karel Šíp se ale podle časopisu Sedmička domnívá, že pravdu zná.

40 let od smrti Jiřího Schelingera (†30): Připomeňte si 5 jeho nej hitů!

Video se připravuje ...

„Vím to úplně přesně, protože mi to vyprávěla osoba, která s ním byla na tom mostě v Bratislavě, když do toho Dunaje skočil. Vyhecoval ho nějaký mladý kluk z Bratislavy, že frajer se pozná ne podle toho, že zpívá Což takhle dát si špenát, ale podle toho, že skočí z toho mostu. To byl duben, rozvodněný Dunaj,“ popsal Karel Šíp v pořadu Víkend, jak vypadaly poslední vteřiny před katastrofou.

„Kluk se svlékl do trenýrek a skočil. Jirka měl kožich a kožené boty. Té holce dal doklady a řekl jí: ,Tady to máš, já tam skočím, ale na břehu už na mě počkej s taxíkem, někde tam vyplavu.´Skočil v kožichu a už nevyplaval,“ dodal ke smutné události moderátor oblíbené Všechnopárty.

Tajná oslava 70tin Jiřího Bartošky: Davy celebrit! Kdo přišel a co přinesl?

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.