Brejchová i Havlová mohly být jeho, jenže… Proč Trojan nakonec »ostrouhal«? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 14. srpna 2022

Svátek slaví Alan, zítra Hana

Brejchová i Havlová mohly být jeho, jenže… Proč Trojan nakonec »ostrouhal«?

Milostná zpověď Ladislava Trojana: Kdo mu zničil vztahy s Brejchovou a Olgou Havlovou?!
Milostná zpověď Ladislava Trojana: Kdo mu zničil vztahy s Brejchovou a Olgou Havlovou?! (profimedia.cz, archiv Blesku)

Tatínek slavného herce Ivana Trojana žije se svojí manželkou sice už 60 let, než ji ale potkal, měl na milostném poli docela smůlu. Ačkoliv jeho láskou byla Olga Havlová (†62) i Jana Brejchová (80), ani s jednou to Ladislavovi Trojanovi nevyšlo. Co bylo důvodem?

Jana Brejchová prý k němu jako ke zkušenějšímu herci na DAMU v jisté době vzhlížela. „Dalo by se říct, že vlastně ona sbalila mě. Ze začátku jsem náš vztah bral na lehkou váhu, s rezervou, pak jsem se ale opravdu zamiloval. Jezdila k nám na chatu, znala se s mými rodiči. I ti si Janu oblíbili. Pamatuju, jak jsem ji vždycky doprovázel domů na Bulovku a pak chodil pěšky do Dejvic,“ zavzpomínal v rozhovoru pro Blesk.cz. Jenže pak mu v té době ikonickou krásku přebral režisér Forman.

„Pamatuju, že jednou odpoledne přišla Jana k nám domů, rodiče tam zrovna nebyli, a jako samozřejmost mi oznámila: Už se nebudeme scházet. Tečka. Dost mě to zabolelo. Už jsem ji miloval. Na scéně se ale objevil Forman, kterého si nakonec vzala. No, moc dlouho jim to ale nevydrželo,“ zkonstatoval.

Geislerová jako Olga Havlová: Holka ze Žižkova, která působila jako královna

Video se připravuje ...

Podobnou smůlu měl i s Olgou Havlovou, tehdy ještě Šplíchalovou. „S Olgou to ale nebyla osudová láska. Byli jsme moc mladí. Mně bylo dvaadvacet a jí dvacet. Na Havla, už tehdy to byl takový sečtělý intelektuál a velmi jemný člověk, jsem opravdu ale nežárlil. A docela v klidu jsem mu ustoupil. Jenom mi trošku vadilo, že mi Olgu přebral takový sedmnáctiletý mladíček,“ popsal Ladislav Trojan, jak to tenkrát bylo.

21 let od smrti Olgy Havlové: Při vzpomínce jí ženy zpívaly českou hymnu

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.