Ordinace v růžové zahradě: Neuvěřitelné! 80 dětí za rok! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. července 2024

Svátek slaví Čeněk, zítra Ilja

Ordinace v růžové zahradě: Neuvěřitelné! 80 dětí za rok!

Miky (seriálový syn Petra Rychlého) – Šimon. Magdička (seriálová vnučka Petra Rychlého) – Anna Bella
Miky (seriálový syn Petra Rychlého) – Šimon. Magdička (seriálová vnučka Petra Rychlého) – Anna Bella (Foto archiv TV Nova)

Děti jsou radost i starost a Ordinací v růžové zahradě 2 jich za jeden rok projde neuvěřitelných osmdesát. Nejnovějším přírůstkem je Adam Vojtek (7), který ve svém raném věku musel zvládnout i náročné scény šikany. Jeho postavu však hrál původně někdo úplně jiný.

Syn rockera Pepy Vojtka (54) a Jovanky Vojtkové (41) sklízí úspěch za úspěchem. Jen před pár týdny zazářil ve filmu Past, kde jako představitel malého Jiřího Štěpičky (72) dojal tisíce diváků. Nyní ho již pravidelně vídáme jako syna Radima Fialy (49) neboli záchranáře Petra Hanáka v Ordinaci v růžové zahradě 2.

Nevyhnutelné změny

Původně jeho postavu však hrál jiný chlapeček – Richard Slonek, který byl Adámkem přeobsazen. „Některé děti si natáčení oblíbí a berou ho jako přirozenou součást života, přirozený je pak i jejich projev na kameře. Některé s rostoucím věkem nacházejí jiné záliby, ve kterých chtějí rozvíjet své talenty. Postavy přeobsazujeme pouze v nevyhnutelných případech,“ vysvětlila deníku Aha! kreativní producentka Simona Matásková (52). „Máme radost, že se nám do role Filípka podařilo najít skutečně talentovaného dětského herce Adámka Vojtka. Jeho postava Filípka Hanáka nese těžké téma šikany ve škole a Adámek se tohoto úkolu zhostil skvěle. Jsme moc rádi, že ho máme a že ho natáčení Ordinace baví,“ dodala.

První vysvědčení

I malé děti musejí procházet klasickým castingovým výběrem a ani Adámek nebyl výjimkou. „Udělal jsem konkurz a vybrali si mě. Mamka mi slíbila, že když to zvládnu, můžu si stáhnout jednu hru. Ale já jsem si ji pak nestáhnul. Hraju fotbal, dělám judo, obranné sporty,“ prozradil Aha! Adámek, jak k roli přišel. Musí však zvládat nejen hraní, ale také školní povinnosti. „Ve škole se mi líbí, vysvědčení bylo výborný. Těším se do školy. Nejvíc mě baví čeština, matika, prvouka a fotbal,“ pochlubil se čerstvý prvňáček.

Seriálový alfa samec

Podstatnou troškou do mlýna přispěl Petr Rychlý (54) neboli doktor Čestmír Mázl. Za patnáct let vystřídal sedm partnerek a jeho rodina čítá celkem šest dětí, čímž je jednoznačně nejplodnějším tátou seriálu.

Jak šel čas s Ladislavem Ondřejem

Neuvěřitelných patnáct let, tedy od úplného začátku, jsou v seriálu pouze tři herci. Petr Rychlý (54), Ivana Jirešová (42) a Ladislav Ondřej (28), který se během natáčení nekonečného seriálu proměnil z dítěte v mladého muže a jeho postavě Jakuba kromě vousů přibyl i vlastní potomek. „S Jakubem už kroutíme patnáctý rok a pořád je to zábava. Mám ho rád a vždycky jsem měl. Zezačátku s ním byla sice větší sranda, býval to docela floutek a puberta s ním třískala, teď má dítě, na které je chudák sám, a stal se z něj starostlivý otec a svědomitý kluk, který žehlí průšvihy svého táty Čestmíra,“ řekl o své roli mladý herec.

Specialisti na děti

Se svou průměrnou spotřebou 80 dětí za rok je seriál Ordinace v růžové zahradě 2  jednoznačně jedničkou, co se množství malých herců i neherců týče. „Ordinace je dětmi nejpočetněji obsazený seriál v Česku. Děti často angažujeme v jejich raném věku, mnohdy od miminek, a s ohledem na věk přizpůsobujeme i jejich prostor v příběhu,“ prozradila kreativní producentka seriálu.

Uplácí je sladkostmi

Natáčení komplikovaných scén, jako je například šikana, přináší určité problémy. „Malinké děti nechápou, že to jen hrajeme, a berou to často vážně. Musíme si tedy dát pozor, abychom je nevystrašili,“ upozornil na úskalí práce s těmi nejmenšími režisér Marián Kleis a dále přiznal, že jednou z metod, jak od dětí získat, co je potřeba, je samozřejmě i sladké uplácení v podobě čokolád, lízátek a jiných laskomin.

Šikana v Ordinaci: Překvapí vás, kdo bude terčem útoků...

Video se připravuje ...



Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.