Sestra Ivety Bartošové (†48) Ivana (53): STRACH PO NÁVRATU DOMŮ! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 14. srpna 2022

Svátek slaví Alan, zítra Hana

Sestra Ivety Bartošové (†48) Ivana (53): STRACH PO NÁVRATU DOMŮ!

 Jednovaječné dvojče Ivety Bartošové (†48) míří do Prahy.
Jednovaječné dvojče Ivety Bartošové (†48) míří do Prahy. (Foto Aha! – Marek Pátek, Pavel Machan, Jaroslav Hauer)

 Jednovaječné dvojče Ivety Bartošové (†48) míří do Prahy. Ve slavné Lucerně hodlá Ivana Bartošová (53), která žije ve Švýcarsku, vzdát své sestře hold dvěma písničkami z Ivetina repertoáru. A protože Ivana nedržela mikrofon v ruce pěkně dlouho, má z živého vystoupení pěkně nahnáno.

,,Moje práce má ke zpěvu teď hodně daleko. Přibližně dvě desítky let jsem nezpívala. Mám z Lucerny docela trému, snad se ale na vše rozpomenu. Chci a přeji si to pro nás obě,“ sdělila Aha! Ivana, která teď pracuje v jednom lázeňském městě jako hotelová služba rehabilitační kliniky.


Na vzpomínkový koncert Ve jménu Ivety, který v Lucerně za účasti našich předních zpěváků proběhne 6. října, přijede Ivana s dostatečným předstihem. Týden totiž hodlá v Lucerně pilně zkoušet s kapelou. „Nejen já, ale každý z nás zazpívá písničky z Ivetina repertoáru,“ prozrazuje Ivana. Ta se Standou Hložkem (64) zazpívá duet S láskou žít, který v roce 1996 nazpívala se sestrou na Ivetino album Čekám svůj den. A potom publiku představí Ivetinu málo známou písničku Tisíc obyčejných lidí, se kterou se Bartošová v roce 1983 přihlásila do Mladé písně Jihlava. „Pevně věřím, že Iveta v tu chvíli bude v tom nekonečném hudebním nebi s námi,“ přeje si Ivana, která si jako zpěvačka kdysi říkala Viana. To aby lidi nepletly iniciály IB, které měly se sestrou stejné.


Do Česka Ivetina sestra jezdí s manželem poměrně často. ,,Máme v Čechách pořád, kde složit hlavu,“ komentuje zpěvaččino dvojče. První její kroky vedou prý pokaždé za maminkou Svatavou (80) a bratrem Lumírem (55) do Frenštátu pod Radhoštěm a v Praze se potom vždycky těší na setkání s Ivetiným synem Arturem Štaidlem (22). „Je to velmi spontánní mladý muž a také cítím, jak je talentovaný, chytrý a zodpovědný. U táty Láďi má to nejlepší zázemí pro jakoukoliv cestu, kterou se rozhodne jít. Iveta by z něj, stejně jako my, měla obrovskou radost,“ je přesvědčena Ivana, které se dítě na svět přivést nepoštěstilo.

Kdo je Ivana?
Jako Viana bodovala Ivana v letech 1988 až 1991 okolo dvacátého místa ve Zlatém slavíkovi, jezdila s TOČRem jako sólová zpěvačka a zúčastnila se i velkého vánočního turné po NDR. „Hostovala jsem také u Dalibora Jandy, Ladislava Křížka a na dvou koncertních šňůrách i u Ivety,“ komentuje Ivana a dodává: „Vyzkoušela jsem si i čtyřletou spolupráci v hudební skupině, která působila v západní Evropě, a potom i profesi diskžokeje ve Švýcarsku, kde jsem se pak vdala.“

Sestra bude s námi
Koncert v Lucerně u příležitosti pětiletého výročí zpěvaččiny sebevraždy bude moderovat Vladimír Hron (53) a Ivetiny hity zazpívají kromě jiných i Ilona Csáková (48), Bára Basiková (56), Leona Machálková (52), Magda Malá (52), Stanislav Hložek (64), Daniel Hůlka (51) nebo Michal Penk (51). ,,Takový vzpomínkový koncert se měl pořádat už dávno a nikoli až po pěti letech, co tu s námi Iveta není. Vždyť v české pop-music za těch třicet let kariéry zanechala sestra nesčetně pokladů,“ říká Ivana. Přečtěte si
demonxxx
1. 9. 2019 • 15:56

zapospco@... Víš kulový s přehazovačkou.

anada
1. 9. 2019 • 09:20

Všude píšete jednovaječná dvojčata, ale na první pohled je zřejmé, že byla dvojvaječná.
Sama maminka Ivety přiznala, že každá byla úplně jiná, a to nejen podobou. (Iveta po babičce Bartošové a Ivana po mamince). Jednovaječná dvojčata, jsou úplně na první pohled stejná, je to geneticky jeden člověk ve dvojím vydání. Mají i stejnou krevní skupinu.
V té době, byla medicína úplně jinde, když údajně doktoři, ani nevěděli, že se mají narodit dvojčata.

vt456
1. 9. 2019 • 00:13

Redakcia AHA,

systém nepustí môj príspevok, tak som nútený ho uverejniť pri rovnakom článku z dnešného dňa na Stars24

vt456
31. 8. 2019 • 23:40

Ivetka

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.