Richard Tesařík (70): Co změnila rodinná tragédie! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 13. srpna 2022

Svátek slaví Alena, zítra Alan

Richard Tesařík (70): Co změnila rodinná tragédie!

Richard Tesařík se z bratrovy smrti dlouho vzpamatovával.
Richard Tesařík se z bratrovy smrti dlouho vzpamatovával. (Aha! – David Kundrát)

Ačkoliv kapela Yo Yo Band dodnes funguje, jeden z jejích zakladatelů, Vladimír Tesařík (†55), ji i své nejbližší opustil už před třinácti lety. Bratr Richard učinil po jeho smrti nekompromisní opatření.

Vladimír zemřel tři měsíce před svými šestapadesátými narozeninami. Příčinou byl pád z kola, při kterém utrpěl četná zranění. Těm později podlehl, ačkoliv se ze začátku pád nezdál tak dramatický. Richard Tesařík poznamenaný náhlou ztrátou milovaného bratra se rozhodl rázně zakročit a před jízdou na kole chránit zbytek rodiny.


„Zakázal jsem to mladšímu synovi, protože týden poté, co se vyboural můj bratr, přijel domů zrakvený a z kola měl osmičku. Navíc to bylo moje kolo,“ řekl Tesařík v rozhovoru pro týdeník Sedmička. Bylo toho v té době více a všechno se to sešlo najednou. Zanedlouho po synově nehodě potkal Richard Tesařík svého známého lékaře se sádrou na ruce. Když mu prozradil, že se mu to stalo také na kole, už to nevydržel a bouchnul. 'Běžte s tím ježděním na kole všichni do pr….!', řekl prý tenkrát rozohněně. Sám kolo už také odložil. Ale vůbec ne ze strachu, bylo to spíše z lenosti.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.