Shořela Gottova fabrika! Škoda za 270 milionů Kč! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 22. května 2025

Svátek slaví Emil, zítra Vladimír

Shořela Gottova fabrika! Škoda za 270 milionů Kč!

Sobotní požár haly v areálu bývalé ČKD v pražských Vysočanech
Sobotní požár haly v areálu bývalé ČKD v pražských Vysočanech (Foto Aha! – Robert Klejch, ČTK, archiv K. Gott, ara a HZS Praha)

Mohutný požár haly v areálu bývalé ČKD v Praze-Vysočanech zaregistroval i zpěvák Karel Gott (76)! Hořelo totiž v místě, kde v polovině 50. let pracoval jako elektromontér. „Dělal jsem právě tam, v tehdejším ČKD,“ řekl Aha! Gott.

„Období, kdy jsem tam pracoval – to byla druhá polovina 50. let – bylo velmi náročné. Přes den jsem chodil do ČKD a po nocích zpíval v jazzových kavárnách. Ani jedno jsem tudíž nedělal dobře a na 100 %. Zpočátku to celkem šlo, ale záhy to můj mladý organismus přestal zvládat. Hlas jsem měl večer často indisponovaný a ve fabrice jsem polousínal únavou,“ vzpomíná Gott.

A když měl náhodou v ČKD volnou chvilku a neusínal, učil se jazyky. „Zalezl jsem do kouta a učil se německá slovíčka. Nějak jsem podvědomě cítil, že se mi to bude jednou hodit,“ dodal zpěvák. Z ČKD ve Vysočanech odešel v roce 1960, kdy udělal zkoušky na Pražskou konzervatoř. „Od té doby si ale kdykoliv, když kolem té fabriky projíždím, na svoje elektromontérská léta vzpomenu,“ uzavřel vyprávění Slavík.


Teď už mu ale zbudou opravdu jen vzpomínky. Jednu z budov v areálu ČKD, kde byl sklad textilu, v sobotu v podvečer zachvátil požár. Plameny šlehaly několik metrů vysoko a mohutný sloup černého dýmu byl tak hustý, že byl vidět ze všech možných koutů celé Prahy, a dokonce až za ní – kouř zaznamenali i řidiči na D1.¨Na místo se okamžitě sjelo několik hasičských aut, později přijeli i dobrovolní hasiči zpoza Prahy, hasit pomáhal i vrtulník. Hasiči dostávali požár pod kontrolu celou noc, dohašovací práce probíhaly ještě v neděli po poledni.



Autor:  sch,lbp

Přečtěte si
dannaa
24. 8. 2015 • 06:23

AHA, neshořela Gottova fabrika, ale továrna, kde pracoval Karel Gott, což by také mohla shořet, kdyby tam jako neschopný elektrikář pracovat.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.

Známé celebrity
Agáta Hanychová • Anna K. • Anna Slováčková • Artur Štaidl • Bolek Polívka • Dagmar Havlová-Veškrnová • Dagmar Patrasová • Daniela Písařovicová • Dominika Gottová  • Eva Burešová • Eva Samková • Felix Slováček • Filip Blažek • František Ringo Čech • Hana Gregorová • Hana Zagorová • Helena Vondráčková • Hynek Čermák • Iva Kubelková • Ivana Gottová • Iveta Bartošová • Jakub Prachař • Jan Čenský • Jan Kraus • Jana Adamcová Nováková • Jana Boušková • Jaroslava Obermaierová • Jiří Bartoška • Jiří Krampol • Jiřina Bohdalová • Jitka Čvančarová • Josef Kokta • Karel Gott • Karel Šíp • Kate Middleton • Kateřina Brožová • Libor Bouček • Linda Rybová • Lucie Bílá • Lucie Borhyová • Lucie Šafářová • Lucie Vondráčková • Lukáš Vaculík • Mahulena Bočanová • Marek Eben • Marta Kubišová • Martin Dejdar • Michal David • Monika Marešová-Poslušná • Ondřej Gregor Brzobohatý • Pavla Tomicová • Petr Janda • Rey Koranteng • Sára Affašová  • Sara Sandeva • Simona Krainová • Štefan Margita • Taťána Kuchařová • Tatiana Dyková • Tereza Kostková • Tomáš Plekanec • Václav Neckář • Veronika Arichteva  • Veronika Gajerová • Veronika Žilková • Vojtěch Dyk • Vojtěch Kotek • Zdeněk Pohlreich • princ George • princ Harry