Gott byl mizerný elektrikář! Báli se, aby něco nezvoral! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 16. června 2024

Svátek slaví Zbyněk, zítra Adolf

Gott byl mizerný elektrikář! Báli se, aby něco nezvoral!

Zpěvák bude dnes večer hostem v talk show Jiřiny Bohdalové.
Zpěvák bude dnes večer hostem v talk show Jiřiny Bohdalové. (TV Prima)

Po více než 40 letech od doby, kdy Karel Gott (73) pracoval jako elektromontér v ČKD, promluvil jeho tehdejší mistr Jan Novák. A prozradil na Mistra nelichotivé věci. „Žádný dobrý silnoproudař to nebyl...,“ řekl pán v letech, který si na Karla velmi dobře pamatuje. Potvrdil každopádně správnost Gottova rozhodnutí odložit montérky a začít zpívat.

Novák vzpomíná, že Gottovi tehdy platil 6 Kčs na hodinu. „Přišel k nám jako vyučenej. Abych poctivě řekl, a on se neurazí: on by tou elektrikařinou nikdy neprorazil jako tím zpěvem. Na nějakou velkou akci, aby mu dal někdo motorek a on ho převinul, tak to jsem ho vážně neposílal,“ prásknul na Gotta Novák.


Vysvětlení, proč Karel neměl k elektrikařině žádný vztah, je jednoduché. Tenhle obor ho vůbec nebavil! Jako školák totiž toužil být malířem a tak se zkusil dostat na UPRUM. Jenže neúspěšně… „Otec chtěl mít syna, který umí řemeslo, jež má zlaté dno. Říkal mi: drž se toho ČKD,“ zavzpomíná Gott na dobu, kdy se sebezapřením nastoupil do ČKD Stalingard v pořadu Jiřiny Bohdalové (73) Zrcadlo tvého života. Ten dnes od 20 hodin odvysílá Prima family.


Takhle Mistr machruje...

Karel Gott v pořadu mj. ohromí »Bohdalku« tím, že si z »elektromontérství« dodnes leccos pamatuje. Na její bezelstnou otázku, zda by jí zvládl vyměnit alespoň pojistky, totiž vychrlil: „A máš napěťové, nebo proudové spínání? Asi máš diferencovaný transformátor. A pokud jde jedna fáze do země, tak ta sekundární cívka indikuje napětí a to poté dá impuls zapnutí nebo vypnutí!“

Podle informací deníku Aha! se ale právě tyhle věty před natáčení pečlivě naučil. Podobně před časem trumfoval ve vysílání Českého rozhlasu znalostí »Ohmova zákona«. „Kasal se, že to je učivo ze základní školy, ale byl na tu odpověď předem přichystán,“ práskl posléze moderátor Petr Burda.

Víte, že...

Ohmův zákon zní takto: Elektrický proud v kovovém vodiči je při stálém odporu přímo úměrný napětí na koncích vodiče. Je-li napětí na koncích vodiče stálé, je proud nepřímo úměrný odporu vodiče.Přečtěte si
zamlzena
14. 10. 2012 • 13:50

určitě výchova vliv má, ale povaha je daná. Gott by byl možná fajn děda ale na dobrého otvce už zaspal, to nejde vyhovět každému přání. Rozmazýlování je dost velké zlo a jejich matka je slávychtivá egoistka, tak dcery to budou mít v osobním životě pravděpodobně těžké.

hillaarkaa
6. 10. 2012 • 08:10

Na sebe práskne,že byla agentkou,kdy se jako ...pochlubí

hillaarkaa
6. 10. 2012 • 08:09

stekavypes
6. 10. 2012 • 07:45

Kdyby jsme věděli co z našich dětí vyroste,tak by rodiče dnešní vlády museli své potomky utratit hned po narození

street
5. 10. 2012 • 20:36

mandat - asi takove, jako jejich matka...

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.