Speciál zahrada: Dvacet rad pro březnovou zahradu! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 26. května 2022

Svátek slaví Filip, zítra Valdemar

Speciál zahrada: Dvacet rad pro březnovou zahradu!

V březnu na zahradě je každá pomocná ruka dobrá. Zapojte celou rodinu.
V březnu na zahradě je každá pomocná ruka dobrá. Zapojte celou rodinu. (Profimedia.cz)

Věděli jste, že březen byl v římském kalendáři prvním měsícem roku? Byl symbolem zrození a počátku všeho bytí. I na vaší zahrádce právě všechno začíná. Pro zahradníky, zahrádkáře, chalupáře to teď znamená, že po zimním »lenošení« musí věnovat zahradě mnohem víc času. Jak se o zahrádku postarat?

Právě teď připravujeme zahradu na jarní probuzení, proto z rostlin odstraníme zimní kryt, jako je listí, sláma, chvojí, dřevěné desky, které chránily choulostivé rostliny proti vlhkosti.

Vyhrabeme zbylé listí a zbytky rostlin ze záhonu, odstraníme plevel, který nám jako zázrakem stihl přes zimu narůst, a půdu hráběmi lehce nakypříme. Musíme dát pozor, abychom přitom nepoškodili narašené pupeny trvalek a cibulovin. Utužíme kořenový bal po zimě.

Můžeme také začít s vysazováním okrasných stromů a zakládáním živého plotu. Ovocné stromy po zimě kontrolujeme, seřezáváme a roubujeme. Musíme je i ochránit proti škůdcům, kteří se s jarem rovněž probouzejí. V březnu začínáme na záhonech vysévat zeleninu.

Více rad naleznete ve fotogalerii...Autor:  ben,mich,bej

Přečtěte si
Josef124
7. 6. 2020 • 13:29

My jsme si letos na jaře konečně dodělali zahradu, takže už máme konečně kde v klidu sedět. Sice bude kolem domu a zahrady pořád nějaká práce, ale to bude už v pohodě. Do pergoly jsme si koupili dřevěný zahradní nábytek z http­s://ww­w.zah­radni-dreveny-nabytek.cz/ a krásně nám tam zapadl.

Tarpedivan
31. 5. 2019 • 17:40

Tak to já už mám letos naštěstí zahradu na léto připravenou. Poslední dva měsíce bylo celkem hezké počasí, takže jsem se jí konečně mohl trochu víc věnovat. Jediná věc, kterou mi zbývá zařídit je to, že bych tam letos rád udělal dětem takové malé hřiště. Už jsem jim tam vybral i takové pěkné pískoviště z http­s://hr­acky­zado­brekac­ky.cz­/hrac­ky-na-zahradu/piskoviste myslím, že z něj budou mít radost.

mrazkova@tiscali.cz
22. 2. 2019 • 01:06

No, vzhledem k tomu, že březen už nám pomalu zase klepe na dveře, tak takové rady příjdou obzvlášť vhod. Díky mockrát! Také už se pomalu začínám připravovat na práci za zahradě. Letos bych si například ráda svou zahradu trochu předělala. Také bych byla moc ráda, aby prokoukla i v noci, proto tam mám v plánu pořídit nějaké venkovní osvětlení. To už jsem si vybrala tady: https://www.bytova-svitidla.cz/Venkovni-osvetleni

ivannavratil386
31. 10. 2018 • 23:55

Tak tomu říkám užitečné rady! Díky mockrát. To já se na jaře chystám zahradu kompletně předělávat. V poslední době jsem neměl dostatek času se o ni starat, tak to podle toho také vypadá. Rád bych ji od základu "překopal." Mimo to bych si ji také velmi rád osvětlil tímto osvětlením: http://www.lighting.philips.cz/vzdelavani/blog-budoucnost-svetla/vzdelavani-a-trendy/predstavujeme-l edinaire-floodlight-mini

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.