Krutý příběh policisty, kterého šílenec střelil do tváře: Přišel o zrak, o práci i o manželku... Tak se zabil! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 23. ledna 2022

Svátek slaví Zdeněk, zítra Milena

Krutý příběh policisty, kterého šílenec střelil do tváře: Přišel o zrak, o práci i o manželku... Tak se zabil!

David Rathband s manželkou Kath.
David Rathband s manželkou Kath. (Profimedia.cz)

Policie v britském Blythu drží smutek za bývalého kolegu, ale pravdou je, že David Rathband (†44), jehož předloni střelil do obličeje vraždící maniak, zemřel sám a v zapomnění. Poté, co oslepl a přišel o práci, jej opustila i manželka s oběma dětmi. A to byla poslední kapka – David spáchal sebevraždu!

Rathbanda našli bývalí kolegové v jeho bytě v Blythu oběšeného. S okolím komunikoval hlavně přes internetové sociální sítě, přes počítač přizpůsobený nevidomým uživatelům napsal: „Už nemůžu dál. Davide Rathbande, odpočívej v pokoji!“ Přátelé věděli, že je v depresi, ale nikoho nenapadlo, že se zabije. Stalo se a David ukončil své skoro 20měsíční utrpení.

Na jeho začátku stál vraždící psychopat Raoul Moat (†37). Sotva jej 1. července 2010 pustili z vězení, kde byl za napadení, šel se pomstít bývalé přítelkyni. Ji střelil do břicha, jejího nového milence odpráskl jako prašivého psa. A cestou z místa činu z brokovnice vypálil i po prvním policajtovi, jehož potkal. Skrz okno policejního auta trefil Davida Rathbanda do tváře!

Po týdnu na útěku byl Moat obklíčen na jedné venkovské farmě a v beznadějné situaci spáchal sebevraždu. Policista zázrakem přežil, jen zrak mu lékaři zachránit nedokázali. Manželka Kath (41) se rok snažila, ale pak shledala, že s nevidomým mužem žít nedokáže, a po 20 letech ho opustila.

To už těžce zkoušený muž neunesl a dobrovolně odešel z tohoto světa.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.