Příběh penzistky Hany Kaprasové s dobrým koncem: Unikla z Kalouskovy oprátky! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 27. dubna 2024

Svátek slaví Jaroslav, zítra Vlastislav

Příběh penzistky Hany Kaprasové s dobrým koncem: Unikla z Kalouskovy oprátky!

Stejně jako jiní důchodci také Hana Kaprasová (62) poznala chvíle, kdy penzi rozpočítávala do obálek pro jednotlivé týdny, sledovala slevy v supermarketech a vařila jídlo na několik dní. To už ale naštěstí patří jen do špatných vzpomínek. Podařilo se jí na stará kolena najít práci. Děsí ji však představa, že o ni přijde.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

lukreciaborgia
03. 03. 2012 13:50

nic není ztraceno!!!

lukreciaborgia
03. 03. 2012 13:49

Když o mni přijde,zase napíše do Blesku nebo AHA a my uděláme sbírku.Nic není straceno.!!!

aksura
03. 03. 2012 14:35

tomik007
03. 03. 2012 13:31

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

lunatic
03. 03. 2012 13:18

... na sociálním pojištění cca 2000Kč/měs. - a to platil málokdo,zvláště pak,měl-li více dětí,za 10 let je to 240 tisíc a za 30 let 720 tisíc.
Vypočtěte si,prosím,za jak dlouho při penzi 8000 Kč tuto sumu dotyčný vybere zpět = ANO,za 7,5roku - o úsporách lze hovořit u těch,kteří platili vysoké daně,/špičkoví hokejisté,umělci atd./,NIKOLIV u průměrného jedince
- tolik prostá EKONOMIE

mnpv
03. 03. 2012 16:23

To ale nikoho nezajímá, každý by chtěl minimálně 20 tis. důchodu, ještě aby stačilo Správně by ti co měli vysoké výdělky(odváděli nejvyšší odvody) neměli dostat důchod téměř žádný, protože si vydělali hodně, když pracovali, a ti co dělali celý život za podprůměrnou mzdu (odváděli minimum)by měli dostat vysoké důchodody, protože aby neživořili. Vy to nechápete?

lunatic
03. 03. 2012 16:59

Já to chápu - Vy ale NIKOLIV !
Předně - k Vaší poznámce:" To ale nikoho nezajímá" - na to mohu reagovat stejně arogantně: "Mě nezajímá,že máte malou penzi."
No a k faktům - státní pokladna je jakoby BANKA = zjednodušeně;do banky si nejdete pro milión,když jste ho tam neuložil,ne?- leda s pistolí.
Kdo kolik vydělá je odrazem SCHOPNOSTÍ toho jednotlivce,čili - vydělávejte hodně ... a bude vysoká penze.
Těm,kteří HODNĚ odvádí nedat NIC je omezenost = NIC víc.
To pak můžete rovnou psát i o znárodnění,ne?
Doporučuji nákup letenky do Havany - tam pro tuto demagogii najdete pochopení.
Já Vám přeji penzi i 50 tisíc - ale = stát na to musí mít!

mnpv
03. 03. 2012 19:30

Vy jste mě vzal vážně? Dělala jsem si samozřejmě legraci, to je "výcuc" z diskuzí o důchodech zde v Aha. Mně je to jasné ale většina si představuje penzi způsobem, který jsem důvěryhodně popsala.

lunatic
03. 03. 2012 20:56

Vše je občas dobré brát vážně - i vydírání studentů,aby jim jiní zaplatili jejich vzdě­lání;­.."c­hceme,­at'je ZDARMA.." a oni s ním po dokončení školy tvrdě kupčili - radí právník zdarma?,léčí doktor zdarma? - čili=ti,
kteří platili daně na jejich studia zaplatí pak ZNOVA !
P.S. Nemám VŠ vzdělání
Kde, ve vyspělém světě je VŠ zdarma ???

oltec
03. 03. 2012 13:03

Němečtí duchodci mohli myslet na zadní vrátka ,protože jejich platy byly daleko vetší než naše a s těma potomkama je to také tak ti už mají svoje potomky kteří chodi do škol a rodiče jim musejí pomáhat tak nevím kde by brali ještě na to aby pomáhali duchdcum cely život jsme pracovali tak teď nám naše uspory musí vrátit stát

mnpv
03. 03. 2012 16:17

Ano, německé platy jsou větší, to máte pravdu, ovšem daleko vyšší jsou tam životní náklady. Chce to zkusit tam žít tak aspoň pět roků a zjistil/a byste, že i tam musíte obracet penízky a přemýšlet. Pokud dostávate průměrnou nebo podprůměrnou mzdu, není to žádná sranda ani v tom Německu.

lunatic
03. 03. 2012 12:32

důchodci z ostatních zemí,např.z toho Německa prakticky již v době aktivního zaměstnání myslí tzv. "na zadní vrátka".
Nelze PLNĚ spoléhat na stát - někteří mladí a zdraví lidé čerpají od státu
sociální dávky a tím se stát jaksi vyčerpává a tyto prostředky by mohly jít jinam.
Důchodcům mohou taky,mj.pomoci vlastní potomci,ne? A kdo potomky neměl - např­.hereč­ka,pí­.Jirás­ková,­tak je " ve vatě",protože neměl do čeho investovat - jen HÝČKAL sebe sám.
Vám paní přeji,at' se máte skvěle a plníte si své sny!
Hezký den

mnpv
03. 03. 2012 16:12

JJ- ano přesně tak, jenže některé skupiny obyvatelstva neušetřily za život ani korunu. Proto je "povinnost státu" se o ně postarat, přece.

lunatic
03. 03. 2012 17:31

KDO je tím státem? Všichni občané - ale = nikoliv všichni do pokladny přispívají! Nejvíce tam vloží ti,kteří nejvíce vydělají.A proč hodně vydělají?
Protože na sobě pracovali,studovali a neseděli se založenýma rukama.
Každý může vydělávat kolik chce - je to pouze zhmotnění jeho schop­ností=­zjed­nodu­šeně.
Já si vážím KAŽDÉ PRÁCE - ale=nemůžete dát stejný obnos např.tomu,kdo operuje srdce a má VELKOU zodpovědnost a tomu,kdo myje nádobí,protože pak půjde každý spíše mýt to nádobí - pří rovnosti ocenění;
tolik prostá LOGIKA ...

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.