Praha vyhlíží nový most přes kanál!

Měl se zvedat, ale nebude... Nový pražský most přes plavební kanál Troja – Podbaba bude mít pevnou konstrukci. Ředitelství vodních cest (ŘVC) informovalo o výsledku architektonické soutěže.
Výstavbou nového mostu se završí modernizace plavebního kanálu. O jeho podobu se postará architektonické studio Nemec & Taller Architektur. Místo současné podjezdné výšky 5,4 metrů bude k dispozici 7 metrů, což je parametr, na který upravilo ŘVC celou vodní cestu Mělník – Praha.
Při zadání se mluvilo o tom, že most bude zdvižný. V soutěži ale architekti dostali volnou ruku. „Porota ocenila zejména integraci všech dopravních módů, což je kvůli převažujícímu podílu pěších a cyklistů vhodné řešení. Povede i k úspoře nákladů,“ sdělilo ŘVC.