Opravdu velká loupež v americkém klenotnictví: 20 lupičů v akci! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. července 2024

Svátek slaví Čeněk, zítra Ilja

Opravdu velká loupež v americkém klenotnictví: 20 lupičů v akci!

V obchodě řádili jako hejno kobylek.
V obchodě řádili jako hejno kobylek. (Foto Sunnyvale Department of Public Safety)

Majitelům klenotnictví v kalifornském městě Sunnyvale zbyly jen oči pro pláč. Jejich obchod si totiž vybrala za cíl dvacítka zlodějů, kteří za bílého dne vtrhli do prodejny vyzbrojeni kladivy a doslova ji vybrakovali!

Zakuklenci nejprve »rozmlátili« dvoje prosklené dveře, nahrnuli se do prodejny a jako ve scéně z akčního filmu začali rozbíjet a rabovat vitríny. Uběhly sotva dvě minuty a lupiči už v přichystaných vozech odjížděli s taškami napěchovanými šperky, zatímco majitelé stále čekali, až dorazí strážci zákona. Během příjezdu však policisté dvě z aut stihli zahlédnout a začali zločince pronásledovat. Během divoké honičky jim první auto zmizelo z dohledu a než se vypařilo i druhé, zloději z něj vyhodili šperky.

Netrvalo však dlouho a další hlídka narazila na druhý vůz odstavený na dálnici. Pětice lupičů se totiž pokusila ukrýt v nedalekém průmyslovém areálu, kde jim už strážci pořádku brzy nasadili »klepeta«. Strážníci nalezli i část uloupených šperků, ale dosud nebylo zveřejněno, jakou část. Současně není úřady oznámena ani hodnota celého bleskového lupu. Po zbylých lumpech policie nadále pátrá a současně prověřuje, zda už nemají na svědomí jiné podobné akce z uplynulých měsíců.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.